درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
964 بازدید
قبل در تامین اجتماعی و قانون کار توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
باسلام.کارگری بعدازحکم قطعی هیات تشخیص اداره کارازکارفرمای خودطبق قانون حق وحقوق ومطالباتش رومیگیره ودردفترخانه اسنادرسمی به کارفرمارضایت میده.منتهاکارفرمابه زوروباتهدیدپرداخت حق و حقوق کارگررومنوط به رضایت بیمه تامین اجتماعی دردفترخانه اسنادرسمی میکنه که ازبابت بیمه نیزبه کارگرپرداخت وتسویه کردم ورضایت کارگررواخذمیکنه ایا طبق قانون اداره کاروسازمان تامین اجتماعی کارگرمیتونه به بیمه خودش بازوروتهدیدکارفرمارضایت بده وایااینکه دردفترخانه اسنادرسمی میشه به بیمه تامین اجتماعی رضایت دادویارضایت شامل بیمه نمیشه؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (302,010 امتیاز)

سلام پرداختی حق بیمه و جریمه بیمه به کارگر نمی باشد و مبلغ تعیین شده باید به حساب تامین اجتماعی واریز شود و با رضایت شما نیز این واریز حذف یا کم نمی شود 

ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی

کارفرما مکلف است حق بیمه مربوط به هر ماه‌را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان بپردازد. همچنین‌صورت مزد یا حقوق بیمه‌ شدگان را به ترتیبی که در آئین‌نامه طرز تنظیم و ارسال صورت مزد که به تصویب شورای عالی سازمان‌خواهد رسید به سازمان تسلیم نماید. سازمان حداکثر ظرف شش‌ماه از تاریخ دریافت صورت مزد اسناد و مدارک کارفرما را موردرسیدگی قرار داده و در صورت مشاهده نقص یا اختلاف یا مغایرت‌به شرح ماده ۱۰۰ این قانون اقدام و مابه‌التفاوت را وصول‌می‌نماید. هر گاه کارفرما از ارائه اسناد و مدارک امتناع کندسازمان مابه‌التفاوت حق بیمه را راساً تعیین و مطالبه و وصول خواهد کرد.

اطلاعات تکمیلی در :

همه چیز در مورد قانون تامین اجتماعی 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,100 امتیاز)
اگر اداره کار رای بر اشتغال کارگر داده وحق وحقوق کارگر از کارفرما استرداد شده خودش مدرکی مبنی بر اشتغال کارگر بوده وبا ادعای کارگر درنزد تامین اجتماعی سابقه اشتغال بیمه شده ایجاد شده ممبلغ بیمه متعلقه با جریمه از کارفرما وصول خواهد شد وتعهد محضری کارگر بلااثرمی باشد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...