دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+1 امتیاز
5,896 بازدید
قبل در حقوق ، عیدی ، سنوات و مزایای قانون کار توسط
سلام

آیا نحوه محاسبه اضافه کاری بر مبنای مزد ماهانه تقسیم بر 192 ساعت صحیح می باشد در این صورت با توجه به اینکه این شیوه محاسبه متضمن امتیاز بیشتری برای کارگران است آیا کارفرما مجاز به تغییر آن می باشد ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (24,700 امتیاز)
با سلام

رویه معمول و مورد عمل در کارگاه های مشمول قانون کار برای محاسبه اضافه کاری بر اساس تقسیم مزد ماهانه به 30 روز و تقسیم مزد روزانه به 7 ساعت و 20 دقیقه انجام می شود که با اضافه کردن 40% به مزد یک ساعت کار عادی، مزد یک ساعت اضافه کاری محاسبه خواهد شد با وجود این از آنجا که ملاک محاسبه اضافه کاری بر مبنای مزد ماهانه تقسیم بر 192 ساعت امتیاز بیشتری را برای کارگران متضمن می باشد به این لحاظ ترتیب اجرای آن مخالفتی با قانون نداشته و با توجه به استمرار آن و ایجاد حق مکتسبه ای برای کارگران ذینفع تکلیف به ادامه اجرای آن خواهد بود .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (23,820 امتیاز)
با سلام ،بهترین روش نحوه محاسبه فوق العاده اضافه کار حقوق ثابت یا مبنا ماه ۳۰ روزرتقسیم بر ۲۲۰ به علاوه ۴۰ درصد می شود فوق العاده اضافه کاری یکساعت مشخص می گردد.

به عنوان مثال :

حقوق ثابت سالجاری مبلغ ۱۱۱۲۲۶۹۰ریال تقسیم ۲۲۰ به علاوه ۴۰ درصد که می شود مبلغ ۷۰۷۱۷ ریال به عبارتی اضافه کاری یکساعت در سالجاری مبلغ ۷۰۷۱۷ ریال می باشد  .موفق باشید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه. تنظیم لایحه و دادخواستخرید بیمه عمر و سرمایه گذاری

.
.