برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
11,643 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (17,070 امتیاز)
سلام

آیا درج کد ملی در فاکتور رسمی برای مشتریان حقیقی الزامی است ؟ با تشکر
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (17,070 امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

طبق مفاد ماده 19 قانون موصوف و همچنين مفاد راهنماي صورتحساب فروش كالا و خدمت، مؤديان مشمول اين نظام موظفند اطلاعات هويتي مشخصات متعاملين، اعم از نام،‌ كد اقتصادي يا كد ملي (حسب مورد)، نشاني كامل و كد پستي را در خصوص فروشندگان و خريداران به طور كامل درج نمايند. كليه موديان مشمول نظام ماليات بر ارزش افزوده، مكلف به اجراي صحيح قانون میباشند. بديهي است ارائه اطلاعات هويتي از جمله كد اقتصادي براي اشخاص حقوقي و كد ملي براي اشخاص حقيقي از الزامات مقرر جهت اجراي صحيح قانون میباشد.

همچنین توجه شما را به نظریه ارشادی دفتراطلاعات مالیاتی درخصوص ضرورت درج آدرس و مشخصات خریدار نهایی در فاکتور فروش بدون شماره اقتصادی یا کد ملی موضوع ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم برای فاکتور  نوع دو جلب می کنم

 


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (1,900 امتیاز)
با سلام
در جواب سوالتون بله
طبق مفاد ماده ۱۹ قانون موصوف درج کد ملی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی واجب و الزامیست.
موسسه نوین ارقام مشاور مالی و مالیاتی

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+2 امتیاز
2 پاسخ 2,237 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,004 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 5,320 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 4,522 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,843 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,690 بازدید
سوال شده بهمن 11, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,070 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 799 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,366 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 689 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,493 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 446 بازدید
سوال شده مرداد 1, 2021 در حسابداری و مالیات توسط جوانپور (100 امتیاز)
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...