درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
328 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (120 امتیاز)
با سلام و احترام

من در یک نمایندگی خودرو مشغول به کار هستم که شرکت اصلی ما واردکننده خودرو هستش هم خودرو های پلاک ملی و هم منطقه آزاد تجاری.

برای خودرو های پلاک منطقه ازاد ،وارد کننده شرکت اصلی هستش اما ترخیص کننده خودرو ها یک شرکت دیگر که در منطقه آزاد تجاری ثبت شده و معاف از مالیات هستش.

برای فروش این خودروها توسط ما که نمایده شرکت وارد کننده هستیم به ما پورسانت فروش بدون مالیات بر ارزش افزوده پرداخت میشه

سوالم اینه که ایا پورسانت این خودروها مشمول پرداخت ارزش افزوده میشه یا اینکه چون ترخیص کننده شرکتش در منطقه آزاد هستش ،پورسانت ماهم معاف میشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (13,700 امتیاز)
سلام،

در صورتی که شما در خارج از منطقه حضور دارید، مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستید. شرکتی که در منطقه حضور داره و به شما پورسانت پرداخت میکنه، باید این رو مدنظر قرار بده که مشمولیت شما رو در نظر بگیره نه معافیت خودش رو.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (92,320 امتیاز)
جناب فدایی به نظرمیرسد جواب این سوال برعکس بتشدیعنی اگردرمنطقه آزاد ثبت بشویدولی در خارج منطقه کارکنید مشمول مالیات هستید پس شرکت مزبور معاف است ونمیتواند مالیات دهد و پورسانت گیرنده مبلغ رادرفهالیتهای معاف قراردهد
قبل توسط (92,320 امتیاز)
جناب فدایی به نظرمیرسد جواب این سوال برعکس باشدیعنی اگردرمنطقه آزاد ثبت بشویدولی در خارج منطقه کارکنید مشمول مالیات هستید پس شرکت مزبور معاف است ونمیتواند مالیات دهد و پورسانت گیرنده مبلغ رادرفهالیتهای معاف قراردهد

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...