درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,707 بازدید
قبل در مالیات ارث توسط (130 امتیاز)
سلام،

آيا ماليات بر ارث بر املاك متوفي نيز بر مبناي قيمت هاي به روز شده ارزش معاملات اراضي و املاكي تعيين ميگردد و در صد كسر ميشود و يا اينكه از قيمت واقعي خريد و فروش منطقه اي محاسبه ماليات بر ارث املاك انجام ميشود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,860 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
سلام،

مطابق با بند 5 ماده 17 قانون مالیات های مستقیم، نسبت به املاک و حق واگذاری محل یک و نیم (۱/۵) برابر نرخ‌های مذکور در ماده (۵۹) این قانون به مأخذ ارزش معاملاتی املاک و یا به مأخذ ارزش روز حق واگذاری حسب مورد، در تاریخ ثبت انتقال به نام وراث، مشمول مالیات است.

در مورد املاک مانند زمین و آپارتمان مسکونی و امثالهم یک و نیم (۱/۵) برابر 5% که می شود 7.5% ارزش معاملاتی در تاریخ ارزیابی (تاریخ انتقال به ورثه) که توسط کارشناس به استناد ماده 64 قانون و مشخصات ملک تعیین می شود.

در مورد حق واگذاری مانند سرقفلی مغازه و واحد اداری و امثالهم یک و نیم (۱/۵) برابر 2% که می شود 3%  هم که ارزش روز یا به قول شما قیمت واقعی فروش منطقه ای.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (90,960 امتیاز)
قیمت املاک برای تعیین مالیات ارث قیمت روز است

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...