درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
852 بازدید
در سازمان امور مالیاتی توسط (190 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام و عرض خسته نباشید

حد نصاب رسیدگی به حساب های بانکی برای افراد دارای سابقه و پرونده مالیاتی و افرادی که دارای پرونده و سابقه مالیاتی نمیباشند به چه شکلی است؟

پیرو دستورالعمل شماره 200/96/505 مورخه 96/02/24 و اصلاحیه آن در مورخه 96/10/02 سوالاتی برای مخاطب پیش می آیدو در صورت امکان به این سوالات در حد توان پاسخ بفرمایید. ممنون

1- در این اصلاحیه حد نصاب 5 میلیارد تومان (50 میلیارد ریال) عنوان شده است, در متن آمده که "جمع گردش بدهکار یا بستانکار مجموع حساب های بانکی اشخاص حقیقی در یکسال بیشتر از 50 میلیارد ریال (50 میلیارد تومان) باشد .... " خب در اینجا منظور از بدهکار یا بستانکار چه چیزیست؟ آیا منظور جمع گردش واریزی و دریافتی کل حساب هاست یا .... ؟

مثلا حسابی 50 میلیون تومان واریز و 50 میلیون تومان برداشت داشته است, در اینصورت جمع گردش این حساب چقدر است؟ (طبق متن ماده 131 قانون مالیاتی)

2- در این اصلاحیه گفته شده نحوه رسیدگی به ........... سنوات 1391 لغایت 1394 , خب در اینصورت یعنی این قانون شامل تراکنش ها و جمع گردش های حساب های امسال یا پارسال نمیشود؟! لطفا توضیح بفرمایید

3- و آیا مگر حساب های مالی سال به سال رسیدگی نمیشود پس چطور در سال 96 قانونی برای رسیدگی به تراکنش های سال 91 تا 94 صادر میشود؟

4-افراد دارای سابقه و پرونده مالیاتی و افراد غیر به یک صورت مورد بررسی قرار می گیرند؟! یعنی این حد نصاب برای تمام افراد است با سابقه مالیاتی و بدون سابقه مالیاتی؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (32,670 امتیاز)
منظور از بدهکار واریزی و بستانکار برداشت ها در گزارش گردش حساب شما است.

در خصوص جزیات نحوه این رسیدگی اطلاع دقیقی رسما منتشر نشده.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...