درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,385 بازدید
در سازمان امور مالیاتی توسط (190 امتیاز)

******* قبلا این سوال رو مطرح کردم و در اینجا متن رو آوردم, لطفا ادامه جواب رو لطف کنید در صورت امکان ******

آیا درآمدهای اینترنتی هم شامل مالیات میشوند اگر بله- چقدر؟ همینطور در صورت وجود درآمد بالا از اینترنت چطور؟

در صورت سرمایه گذاری در بازارهای جدید اینترنت و سود بالا با گذشت چند سال در آینده مثل ارزهای الکترونیکی که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفتند آیا اینها هم شامل مالیات میشوند و در صورت تبدیل به ریال مشکلی نخواهد داشت؟

************************************************************

پاسخ:

سلام

هر فعالیت اقتصادی در ایران یا هر کسب درامدی از ایران مشمول قانون مالیاتهای مستقیم و مالیات برارزش افزوده می باشد.

سرمایه گذاریها شکل و روال خاص خودش و معافیتهای خودش را دارد.

اما در خصوص ارزهای دیجیتال باید عرض کنم این ارزها فعلا در ایران و اصولا تمام کشورها هنوز پذیرفته نشده است و محل مناقشه است. ولی در سیستم اقتصادی ایران قطعا به زودی وارد نخواهد شد. پس فعالیت غیر قانونی محسوب شده و از این بابت مالیاتی اخذ نمیشود ولی در راستای رسیدگی به تراکنشهای مالی اگر پول وارد شده در حسابهایتان را نتوانید مبدا مناسبی را معرفی کنید مشمول مالیات می شود.

*********************************

سوال من :

ممنون از پاسخ شما
خب منظور از مبدا مناسب برای تراکنش های مالی دقیقا چی هست؟ و اگر مشخص نباشه چقدر مالیات به اون درآمد تعلق میگیره؟ و اگر مبدا مشخص باشه در اینصورت هر چقدر هم درآمد بالا باشه باز هم مشمول مالیات نمیشه ؟ چون در ایران این فعالیت فعلا قانونی نشده؟

ادمین: در صورتیکه سوال مرتبط به یک پاسخ دارید، بر روی گزینه "پرسیدن سوال مرتبط" در پایین متن پاسخ کلیک کنید.

توسط (190 امتیاز)
بله حتما, ممنون از لطف شما
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (15,900 امتیاز)
سلام

مبدا مناسب این است که این پول وارد شده به حساب شما آیا ناشی از معاملات مجاز است و آیا مالیات آن پرداخت شده است؟که در صورت منفی بودن در خصوص اشخاص حقیقی طبق جدول ماده 131 بدون لحاظ کردن معافیت و بخشودگی مالیات محاسبه میشود.در جدول 131 هم یک نرخ وجود ندارد بلکه پلکانی است نرخ مالیات.در خصوص فعالیت روی بیت کویین ها در ایران رسمیت و راهکاری برای انجامش ایجاد نشده است و فعلا تصمیم قاطعی اخذ نشده است.در هر صورت ورود پول به حسابتان و رسیدن به حد مشمولیت تراکنشهای قابل رسیدگی کار رسیدگی انجام میشود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
سوال شده دی 29, 2018 در سازمان امور مالیاتی توسط (190 امتیاز)
ویرایش شده دی 30, 2018 توسط
0 امتیاز
الان وضعیت حد رسیدگی مالیات برای حساب های بانکی چقدر هست ؟

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...