باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
8,617 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (380 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام و ضمن تشکر از راهنمایی های مفید شما

در برخی شرکتها مزایایی تحت عنوان «پاداش صورتهای مالی»، «پاداش بستن حسابها»، «بهره وری (یا کارانه)» و ... وجود دارد. با توجه به اینکه این مزایا در حکم پرسنل وارد نمی شود و حتی برخی از این مبالغ به اشخاصی غیر از پرسنل شرکت پرداخت می شود و در نتیجه، امکان درج آنها در حکم کارگزینی و یا فیش حقوقی وجود ندارد. نحوه پرداخت مالیات این مزایا به چه صورت است؟

متشکرم
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (120,730 امتیاز)
هرپاداش ومزایا بهتراست درلیست حقوق درج شود ومالیات ان پرداخت شود وگرنه درپایان سال جمع کرده و مالیات راپرداخت کنید وچون مالیات به عهده دریافت کننده است بهتراست هرماه اعمال نمایید

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
سوال شده دی 23, 2018 در حسابداری و مالیات توسط (380 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن دی 27, 2018 توسط
پرداخت مالیات مزایای پرداختی به اشخاص غیر از پرسنل
0 امتیاز
توسط (30,180 امتیاز)
سلام

هر پاداشی را نباید در حقوق و مزایا ثبت کرد خصوصا که میفرمائید بعضا پرداختها به افراد خارج از شرکت پرداخت میشود.

در خصوص پاداش پرسنل خود شرکت در قالب لیست حقوق و با رعایت قوانین مالیاتی مربوطه اقدام کنید و برای سایرین هم با توجه به نحوه همکاریشان  عمل کنید که سایرین معمولا پیمانکاران یا حق الزحمه بگیران هستند که بر اساس تبصره ماده 86 اقدام کنید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,188 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 279 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 2,359 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 400 بازدید
سوال شده دی 22, 2022 در حسابداری و مالیات توسط mardi (400 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 4,331 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3,101 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,159 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 3,360 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,149 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,512 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...