درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
11,003 بازدید
در حسابداری و مالیات شرکت ها توسط
آیا این موضوع درست است که : 
در شرکت های خدماتی-پیمانکاری  کلیه هزینه هایی ( چه هزینه های کمتر از 5 درصد حد نصاب و چه معادل آن و چه بیشتر از آن )  که مورد قبول اداره دارایی باشد ،یعنی صورتحساب هزینه هایی که استاندارد هستند (چه هزینه های دارای ارزش افزوده چه هزینه های فاقد ارزش افزوده ) و نه هزینه هایی با صورت حساب غیر استاندارد و یا رد شده از نگاه اداره مالیاتی، باید ثبت شوند؟ 
پس: کلیه هزینه های پذیرفته شده از نگاه اداره مالیاتی باید ثبت شوند و سایر هزینه ها از دفاتر حذف ؟

دوم: آیا میشود معاملات بالای 5 درصد حد نصاب از یک شخص، در یک دوره ی زمانی یک ماهه را به صورت تجمیعی با ذکر شماره فاکتور ها در یک سطر ثبت زد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (15,780 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

سلام

در ماده 169 مکرر مواردی را که باید گزارش بشود ذکر نموده است.باید تمام موارد را گزارش نمود.در ضمن مجموع معاملات با هر شخص طی یک دوره را میتوان بصورت تجمیع گزارش کرد.

 

درصورتیکه در زمینه مالیات سوالی داشتید، می تونید بر روی گزینه "طرح سوال" در بالای صفحه کلیک کنید

 

همچنین در صورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی یا حضوری در زمینه مالیات داشتید با مراجعه به صفحه اصلی سایت بیدبرگ می تونید درخواست مشاوره اتون رو ثبت کنید:

دریافت مشاوره تلفنی مالیات 


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
توسط (92,240 امتیاز)
خرید هایی که فاقد فاکتوررسمی باشند وهمچنین مشخصاتی نداشته باشیم نمیتوان ثبت کرد ونیازی به ثبت همه خرید هانیست .مثلا هزینه خرید موادغذایی ورفت وآمدومسافرت   بدون فاکتوررسمی  ویا تعمیرات که مشخصاتی از فروشنده نباشد نیازی به ثبت نمیباشد
درضمن هنگام رسیدگی ممیز میتواند هزینه ها ی بدون فاکتوررسمی که امکان تهیه ازجاهای معتبر داشته اید را قبول نکند
توسط (15,780 امتیاز)
سلام
در ماده 169 و 169 مکرر تکالیف برای مودیان و دارندگان اطلاعات کاملا بیان شده است.در صدر ماده 169 مکرر قید شده است << به منظور شفافیت فعالیتهای اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات......... اطلاعات مورد نیاز پایگاه فوق را در اختیار دارند و یا به نحوی موجبات تحصیل درآمد و دارایی برای اشخاص را فراهم می آورند, موظفند اطلاعات به شرح بسته های ذیل را دراختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.>> که به تفصیل در 5 دسته و زیر گروه های مربوطه تعبیین شده است.پس تکلیف کلی بر ارائه کلیه اطلاعات بر اساس روشهای صحیح است.یعنی باید به سمت خرید یا هزینه کرد از منابع رسمی حرکت کنیم.

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...