برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
0 امتیاز
3,800 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط (17,070 امتیاز)

سلام
فرم تبصره ماده 86 قانون مالیات مستقیم اعلام شده توسط اداره دارایی برای اعلام لیست حقوق ماهیانه مشاوران و پیمانکاران را می خواستم ؟ ممنون از شما

1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (17,070 امتیاز)

کارفرمایان در موقع پرداخت یا تخصیص به اشخاص حقيقي غير از كاركنان خود موظفند مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‎ شده در ماده (86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‎کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‎ شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امور مالیاتی پرداخت کنند؛ و در صورت تخلف، مسؤول پرداخت مالیات و جریمه‎هاي متعلق خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی انجمن حسابداران خبره ایران، مطابق ماده (86) قانون مالیات‎های مستقیم (با آخرین اصلاحات مصوب 31 تیر 1394)، پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده (85) این قانون محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه‎هاي بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

مطابق تبصره ماده فوق، پرداخت‎هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‎باشند، باعنوان حق‎المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‎التدریس، حق‎التحقیق و حق پژوهش پرداخت می‎کنند، بدون رعایت معافیت موضوع ماده (84) این قانون مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده درصد (10%) می‎باشد.

مطابق مفاد این تبصره، کارفرمایان موظفند در موقع پرداخت یا تخصیص، مالیات متعلقه را کسر و ظرف مدت تعیین‎ شده در ماده (86) این قانون با اعلام مشخصات دریافت‎کنندگان مطابق فرم نمونه اعلام‎شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به اداره امورمالیاتی پرداخت کنند و در صورت تخلف، مسؤول پرداخت مالیات و جریمه‎هاي متعلق خواهند بود.

برای دانلود فرم پرداخت‎هاي كارفرمايان به اشخاص حقيقي غير از كاركنان خود با عنوان حق‎المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‎التدريس، حق‎التحقيق و حق پژوهش (موضوع تبصره ماده 86 قانون مالیات‎های مستقیم) بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود فرم پرداخت تبصره ماده 86 
 


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 2,503 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 8,015 بازدید
سوال شده بهمن 25, 2017 در حسابداری و مالیات توسط تیموری (390 امتیاز)
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...