درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
1,490 بازدید
در مالیات ارزش افزوده توسط (15,200 امتیاز)
شرایط فاکتور معتبر برای سازمان امور مالیاتی کشور کدام است ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط (15,200 امتیاز)

شخصات چاپ فاکتور رسمی (مالیاتی ، صورتحساب فروش کالا و خدمات ) به شرح ذیل می باشد :

  • تعداد نسخ آن به انتخاب اشخاص بوده که می تواند ۲ برگی و یا ۳ برگی باشد و همچنین در مورد سایز کاغذ عموما انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی سایز A4 بوده ولی انتخاب سایز A5 نیز ایرادی نخواهد داشت .
  •  مهم ترین شاخصه چاپ فاکتور رسمی (مالیاتی ، صورتحساب فروش کالا و خدمات ) ، نوع چاپ شماره سریال آن می‌باشد که می بایست به روش چاپ افست یا ملخی برنگ قرمز و کمی برجسته انجام پذیرد ، که به راحتی قابل تشخیص برای رسیدگی کننده باشد و کاملا با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی متمایز است .
  •  از آنجایی که واحدهای تجاری صورتحساب فروش کالا و خدمات و یا ارائه خدمات دریافتی از دیگر واحدهای تجاری را در حسابهای هزینه و یا دارایی ثبت می‌نمایند جهت تعیین قابل پذیرش بودن وجوه پرداختی به عنوان هزینه، پیشنهاد می‌گردد ماده ۱۴۷ قانون مالیاتهای مستقیم و نیز ماده ۱۴۸ مطالعه گردد .


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
توسط (4,800 امتیاز)
فاکتور معتبر از نگاه سازمان امور مالیاتی فاکتوری است که دارای قالب تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی با مشخصات مورد نظر ایشان تکمیل گردد. به غیر از موضوعات بالا بایستی فاکتورها دارای شماره سریال چاپی باشند و در زمان صدور نسبت به تقدم و تاخر فاکتورها احتیاط کافی را انجام دهید .برای آشنایی بیشتر بهتر است از سایت حسابا نحوه صدور صورتحساب رسمی را در قالب پی دی اف دانلود و مطالع فرمایید

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور تلفنی 24 ساعته
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...