برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
1,277 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام
آیا سازمانها ونهادی های دولتی که درآمد آنها به خزانه کل واریز میشود از مالیات اجاره معاف هستند؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (1,440 امتیاز)
سلام

دوست عزیز چنانچه منظور جنابعالی این باشد که :

1- موجر سازمان ها و یا نهادهای دولتی است با استناد به تبصره 2 ماده 2 ق م م این یک فعالیت اقتصادی محسوب شده و مشمول مالیات است

2- مستاجر سازمان ها و نهادهای دولتی باشد مطابق تبصره 9 ماده 53 ق م م موظف به کسر مالیات از مال الاجاره پرداختی و واریز آن تا پایان ماه بعد به سازمان امور مالیاتی است

چنانچه املاکی مجانا در اختیار سازمان ها و موسسات موضوع ماده 2 ق م م قرار گیرد طبق تبصره 2 ماده 53 غیر اجاری تلقی می شود

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
2 پاسخ 10,406 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,300 بازدید
سوال شده بهمن 24, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,070 امتیاز)
+2 امتیاز
2 پاسخ 362 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,166 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 524 بازدید
سوال شده فروردین 10, 2017 در حسابداری و مالیات توسط رنجبر (270 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 1,819 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...