درخواست مشاور متخصص
+2 امتیاز
410 بازدید
در معافیت مالیاتی توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط

با سلام و احترام، 

اینجانب برای معافیت مالیات به اداره مالیات مراجعه کردم که بصورت انفرادی فعالیت کنم طبق ماده ۱۴۴ و کارشناس کتاب رو بازدید کرد و از چند نفر از همکارانش پرسید گفت شما معاف هستی، و در عین حال باز به کمسیون ارجاع دادند از ایشون پرسیدم  گفتند شما اگر بخای گواهی ثبت اختراعت رو بفروشی معاف هستی و بخای فعالیت کنی برای ثبت اختراعت باید مالیات بدهی، حالا من قانع شدم چون ماده۱۴۴ از فروش و حق امتیاز و سند چیزی نگفته ، گفته پروانه بهره برداری، یعنی فعالیت بکنم تا ده سال معاف هستم ، حالا کارشناس کمبسیون به من میگه معاف نیستی حالا من موندم ایا معاف هستم یا خیر؟ چون میخام تعیین تکلیف کنم بصورت انفرادی بهتر است فعالیت کنم یا شرکتی ثبت کنم با شرکت فعالیت کنم؟ با تشکر از راهنمایی شما

ماده ۱۴۴ قانون مالیات های مستقیم

جهیزیه منقول و مهریه اعم از منقول و غیرمنقول و جوایز علمی و بورس‌های تحصیلی و همچنین درآمدی که بابت حق اختراع یا حق اکتشاف عاید مخترعین و مکتشفین می‌گردد به‌طور کلی و نیز درآمد ناشی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی مراکزی که دارای پروانه تحقیق از وزارتخانه‌های ذیصلاح می‌باشند به مدت ده سال از تاریخ اجرای این اصلاحیه طبق ضوابط مقرر در آئین نامه‌ای که به پیشنهاد وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فن‌آوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید، از پرداخت مالیات معاف می‌باشد.

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,470 امتیاز)
از نظر تجربی، فعالیت شرکتی بهتر است و قابلیت دفاع و مذاکره بیشتری دارد. این نکته را توجه داشته باشید که شما درصورت انجام کلیه فعالیت های قانونی خود مانند ارائه به موقع اظهارنامه میتوانید از معافیت بهرمند شوید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین
.
.
...