باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
2,416 بازدید
در ثبتی و اداری توسط
با سلام / فعالیت ما در گروه 3 واقع میشود و الزامی به نگهداری دفاتر نداریم. آیا میتوانیم شماره سریال فاکتور را روی برگه سفید چاپ کرده و با استفاده از نرم افزار فاکتور را پرینت بگیریم ؟ در این صورت آیا از نظر سازمان امور مالیاتی نوع حسابداری ما مکانیزه تلقی میشود ؟
1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (30,380 امتیاز)

بند الف ، ب و ج مربوط به ماده 95 و 96 قانون مالیات مستقیم بوده که در اصلاحی سال 94 این بندها حذف شدند. ماده 96 به کلی حذف شده است و ماده 95 به شرح زیر تغییر کرده است :

ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم (اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

صاحبان مشاغل موضوع این فصل موظف‌اند دفاتر و یا اسناد و مدارک حسب مورد را که با رعایت اصول و ضوابط مربوط از جمله اصول و ضوابط مربوط به تنظیم دفاتر تجاری موضوع قانون تجارت در خصوص تجار تنظیم می‌گردد برای تشخیص درآمد مشمول مالیات، نگهداری و اظهارنامه مالیاتی خود را بر اساس آنها تنظیم کنند.

آیین‌نامه اجرایی مربوط به نوع دفاتر، اسناد و مدارک و روش‌های نگهداری آنها اعم از ماشینی (مکانیزه) و دستی و نمونه اظهارنامه مالیاتی با توجه به نوع و حجم فعالیت حسب مورد برای مؤدیان مذکور و نیز نحوه ارائه آنها برای رسیدگی و تشخیص درآمد مشمول مالیات به مراجع ذی‌ربط، حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می‌شود و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
2 پاسخ 1,561 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,683 بازدید
+2 امتیاز
3 پاسخ 16,212 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1,495 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 3,112 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 2,591 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 4,822 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 780 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 9,430 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 1,045 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 1,981 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
بلاگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...