برای دریافت مشاوره و خدمات مالیاتی کلیک کنید
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+1 امتیاز
1,409 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط
سلام
در صورت تبدیل بند الف  به بند ج ،  آیا مالیات نسبت به قبل افزایش می یابد ؟
طبق قانون ، مالیات چقدر افزایش پیدا میکند ؟

من پرونده مالیاتی خود را از بند الف به ج تغییر دادم
مالیات قطعی ۱۳۹۴ ، حدود ۱۰ میلیون تومان بود. چند روز قبل، برگه تشخیص بمبلغ حدود ۱۷ میلیون تومان صادر کردند !
چکار کنم !؟
2 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)
خیر تغییر در ماهیت شخص حقیقی باعث افزایش مالیات شما نمیشود احتمالا مبنای درآمد شما بیشتر تایین شده است.

زودتر نسبت به مالیات ابلاغ شده اعتراض بزنید و مدارکی را جهت کاهش مالیات خود ارائه دهید.

با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (30,000 امتیاز)

بند الف ، ب و ج مربوط به ماده 95 و 96 قانون مالیات مستقیم بوده که در اصلاحی سال 94 این بندها حذف شدند. ماده 96 به کلی حذف شده است و ماده 95 به شرح زیر تغییر کرده است :

ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم (اصلاحی ۳۱/۴/۱۳۹۴)

صاحبان مشاغل موضوع این فصل موظف‌اند دفاتر و یا اسناد و مدارک حسب مورد را که با رعایت اصول و ضوابط مربوط از جمله اصول و ضوابط مربوط به تنظیم دفاتر تجاری موضوع قانون تجارت در خصوص تجار تنظیم می‌گردد برای تشخیص درآمد مشمول مالیات، نگهداری و اظهارنامه مالیاتی خود را بر اساس آنها تنظیم کنند.

آیین‌نامه اجرایی مربوط به نوع دفاتر، اسناد و مدارک و روش‌های نگهداری آنها اعم از ماشینی (مکانیزه) و دستی و نمونه اظهارنامه مالیاتی با توجه به نوع و حجم فعالیت حسب مورد برای مؤدیان مذکور و نیز نحوه ارائه آنها برای رسیدگی و تشخیص درآمد مشمول مالیات به مراجع ذی‌ربط، حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می‌شود و به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
+1 امتیاز
2 پاسخ 2,431 بازدید
+2 امتیاز
3 پاسخ 15,594 بازدید
سوال شده بهمن 11, 2017 در حسابداری و مالیات توسط روشنی (17,070 امتیاز)
+2 امتیاز
4 پاسخ 79,148 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 345 بازدید
سوال شده تیر 8, 2020 در حسابداری و مالیات توسط sarasalamon (100 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 985 بازدید
سوال شده اردیبهشت 21, 2017 در حسابداری و مالیات توسط Zohreh1986 (2,180 امتیاز)
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...