باز هستیم
مشاوره مالیاتی
021-91023784
واتساپ
+2 امتیاز
3,278 بازدید
در حسابداری و مالیات توسط

سلام
پدر بزرگم در مهر ماه سال 1394 فوت کردن و ما کمی دیرتر اقدام به انحصار وراثت کردیم. الان گواهی انحصار وراثت رو دریافت کردیم.  کل دارائی پدر بزرگم یک ملک مسکونی دارای سند رسمی و یک قطعه زمین با قولنامه است. هنوز تازه میخوایم برای مالیات بر ارث اقدا کنیم. آیا برای قطعه زمین قولنامه ای مالیات تعلق می گیرد ؟
با تشکر

ادمین: سوالات خود را جداگانه بپرسید

سوال دوم: فرمول محاسبه مالیات بر ارث چگونه است ؟

سوال سوم: روش تکمیل فرم مالیات بر ارث به گونه ای که مالیات زیاد نیاید

1 پاسخ
0 امتیاز
توسط (33,910 امتیاز)

بله مطابق بند 5 ماده 17 مالیات  به املاک و حق واگذاری تعلق میگیرد.
5- نسبت به املاک و حق واگذاری محل یک و نیم (5/1) برابر نرخهای مذکور در ماده(59) این قانون به مأخذ ارزش معاملاتی املاک و یا به مأخذ ارزش روز حق واگذاری حسب مورد، در تاریخ ثبت انتقال به نام وراث


با احترام
برای دریافت مشاوره مالیاتی یا حسابداری اینجا کلیک کنید

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
0 امتیاز
1 پاسخ 3,459 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 561 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 792 بازدید
سوال شده تیر 22, 2020 در حسابداری و مالیات توسط raminaslanfard (100 امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,391 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 1,399 بازدید
+2 امتیاز
2 پاسخ 8,031 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 2,887 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 2,459 بازدید
سوال شده شهریور 20, 2017 در حسابداری و مالیات توسط بدون نام
0 امتیاز
1 پاسخ 449 بازدید
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...