دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
454 بازدید
قبل در مالیات ارزش افزوده توسط (100 امتیاز)
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی قبل توسط

با سلام

به تازگی شرکتی برای کارهای بازرگانی ثبت نمودم ارزش افزون آن را هم اخذ کردم چند سوال داشتم با توجه به اینکه کار ما بازرگانی است

  1. 1- در خرید ممکن است از فروشگاهی خرید کنیم که ارزش افزوده نداشته باشد. ما بعد از خرید آن را با ارزش افزوده می فروشیم در محاسبه مالیات آخر سال و ارزش افزوده مشکلی ایجاد می کند ؟
  2. 2- بعضی از خرید ها اصلا فاکتور نمی دهند ما ناچار شفاهی می خریم و با ارزش افزوده می فروشیم اینگونه خرید ها برای مالیات و ارزش افزوده مشکلی را بوجود می آورد؟ اگر می آورد راه حل چبست؟


با تشکر

قبل توسط (180 امتیاز)
پاسخ به سوالات بالا :

خریداری ممکن است خریدهایی انجام داده باشد که یا فروشنده در نظام مالیات بر ارزش افزوده فراخوان نشده و مکلف به ثبت نام نبوده باشد و یا از فروشندگانی خرید کرده باشد که حاضر به دادن فاکتور و صورتحساب به خریدار نباشند ، لذا بابت این گونه خریدها ، در واقع خریدار مالیات بر ارزش افزوده ای پرداخت نکرده و بنابراین اعتبار مالیاتی لحاظ نخواهد شد تا به نسبت و میزان مالیات بر ارزش افزوده پرداختی خود ،، خریدار از مالیات و عوارض ارزش افزوده دریافتی از فروش خود کسر و تهاتر کند . در واقع خریدار ، بابت فروش این گونه خریدهایش،-  چون خودش در نظام مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده و مکلف به دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده می باشد -،نیز  بایستی مالیات و عوارض از طرف معامله  دریافت کند .

در نهایت در پایان فصل ، بابت کل فروش هایش  مالیات و عوارض ارزش افزوده محاسبه و با مالیات و عوارض پرداختی بابت ان دسته از خریدهایش تهاتر و مابه التفاوت را به حساب سازمان امور مالیاتی پرداخت نماید
دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
رزرو آنلاین مشاورتنظیم لایحه و دادخواست
.
.
...