درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
5,055 بازدید
قبل در سایر امور حقوقی ملکی توسط (110 امتیاز)
سلام
میخواستم بدونم در یک آپارتمان یک واحد که پارکینگ دارد ولی ماشین ندارد میتواند پارکینگ خود را به واحدی که ماشین دارد ولی پارکینگ ندارد اجاره بده؟
اگر این اجازه را دارد حتما باید قرارداد کتبی باشد یا لفظی هم میتوان انجام داد؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (540 امتیاز)

 

با سلام

مطابق قانون تملک آپارتمانها و آئین نامه اجرائی آن ، ساختمان ها دارای قسمتهای اختصاصی ، مشاع و مشترک می باشند و مالکین آپارتمان ها در قسمت های مشاع و مشترک ساختمان با یکدیگر شراکت دارند ، واگذاری توابع قسمتهای اختصاصی مانند پارکینگ به اشخاصی غیر از شرکای ساختمان مغایر مقررات مربوط به شراکت می باشد بنابراین اجاره پارکینگ آپارتمان ها به هر یک از مالکان همان ساختمان بلامانع است و بالعکس واگذاری چنین قسمتهائی به اشخاصی غیر از مالکین سایر واحدها صحیح نمی باشد.

روشن است که مکتوب نمودن ارجحیت دارد ، ضمن اینکه مطابق ماده 2 قانون موجر و مستأجر در صورت مکتوب نمودن قرارداد اجاره ، از مزایای قانونی بیشتری بهره مند خواهید شد .

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...