درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
3,346 بازدید
قبل در سایر امور حقوقی ملکی توسط (100 امتیاز)
با سلام

من 3 دانگ از آپارتمان شخصی خود رو پشت قولنامه به نام همسرم کردم بدون دریافت هیچ وجه یا جایگزینی

سند واحد من هنوز آماده نشده  ( در مرحله شکایت و دادرسی هست )

خواستم بدونم امکان باز پس گرفتنش وجود داره یا خیر ؟

آیا میشه بعنوان هبه و باز پس گرفتنش اقدام بکنم ؟

ممنون از شما
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (21,300 امتیاز)

با سلام

پاسخ سوال جنابعالی مثبت است: طبق ماده 803 قانون مدنی ، بعد از قبض هبه  ، ، واهب (همان کسی که مالی را هبه نموده است ) در صورت بقاء عین موهوبه از هبه رجوع کند مگر در موارد ذیل :

الف- در صورتی که متهب پدر یا مادر و یا اولاد واهب باشد.

ب- در صورتی که هبه معوض بوده ( یعنی در مقابل گرفتن چیز دیگری بوده است )و عوض هم داده شده است ..

 ج- در صورتی که عین موهوبه از ملکیت متهب ( کسیکه به اوبخشیده اید ) خارج شده یا متعلق حق غیر واقع شده خواه قهرا مثل اینکه متهب بواسطه فلس (ورشکستگی) محجور شود ،خواه اختیارا مثل اینکه عین موهوبه به رهن داده شود .

  د- در صورتی که در عین موهوبه تغییری حاصل شود.

در صورت فقدان موارد فوق میتوانید از هبه رجوع نمایید.. 

قبل توسط (100 امتیاز)

با سلام و احترام

ممنونم از سر کار خانوم نوروزیان بابت وقتی که گذاشتند و پاسخ مفید شون به سوال بنده و تشکر ویژه از مدیریت مجموعه بیدبرگ و کارشناسان زحمت کش شون که آگاهی رو به ما هدیه میکنند .

پاینده و برقرار باشید

مشاوره های مشابه

    انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ

رزرو آنلاین مشاور
مشاور آنلاین


.
.
...