دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
+2 امتیاز
1,653 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط
سلام آیا همه بیمه شدگان قانون تأمین اجتماعی مشمول قانون کار نیز می شوند ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (48,620 امتیاز)
باسلام

طبق  بند یک ماده2قانون تامین اجتماعی ،بیمه شده شخصی است که راسا مشمول مقررات تامین اجتماعی بوده و باپرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه ، حق استفاده از مزایای مقرر در این قانون را دارد . از طرفی ، برابر ماده 148قانون کار کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون مکلفند براساس قانون تامین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.بنابراین باتوجه به ماده148قانون کار کلیه کسانی که مشمول این قانون هستند الزاما تحت پوشش مقررات قانون تامین اجتماعی قرار می گیرند اما همه اشخاصی که در شمول  قانون قرار دارند با امعان نظر به بند یک ماده 2 این قانون که فوقا اشاره شد لزوما مشمول قانون کار نخواهند بود به ویژه اینکه بخش های قابل توجهی از بیمه شدگان تامین اجتماعی مشمول مقررات استخدامی خاص می باشند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط
با سلام طبق بند یک ماده 2 قانون تأمین اجتماعی، بیمه شده شخصی است که رأساً مشمول مقررات تأمین اجتماعی بوده و با پرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه، حق استفاده از مزایای مقرر در این قانون را دارد. از طرفی، برابر ماده 148 قانون کار، کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تأمین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند. بنابراین، با توجه به ماده 148 قانون کار کلیه کسانی که مشمول این قانون هستند الزاماً تحت پوشش مقررات قانون تأمین اجتماعی قرار می گیرند اما همه اشخاصی که در شمول قانون تأمین اجتماعی قرار دارند با امعان نظر به بند یک ماده 2 این قانون که فوقاً اشاره شد لزوماً مشمول قانون کار نخواهند بود به ویژه اینکه بخش های قابل توجهی از بیمه شدگان تأمین اجتماعی مشمول مقررات استخدامی خاص می باشند.
0 امتیاز
قبل توسط (313,490 امتیاز)
با سلام خیــر، طبق قانــون کار کلیه مشــمولین قانون کار مشــمول تامین‌اجتماعی هستند، ولی تمامی مشمولین قانون تامین‌اجتماعی مشمول قانون کار نمیشوند، از قبیل بیمه‌شدگان اختیاری و حرف و مشاغل آزاد و…

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ بهترین بیمه عمر

.
.
...