عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
52 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (56,700 امتیاز)
با سلام ،

در کل 2 نوع بیمه تامین اجتماعی داریم :

1- بیمه اجباری

2- بیمه اختیاری

1- بیمه اجباری :

درصورتی که شخصی در جایی مشغول بکار باشد طبق قانون کار باید کارفرما شخص را بیمه نماید ، که ملاک حق بیمه حقوق شخص می باشد. 23% کارفرما و 7% سهم کارگر و 3% سهم دولت ، می باشد بیمه های اجباری برای موارد بیکاری ، بازنشستگی ،از کارافتادگی و درمان مورد استفاده می باشند.

 

2- بیمه اختیاری یا مشاغل آزاد :

در این بیمه شخص دارای شغل آزاد می تواند حق بیمه را شخصا پرداخت نماید ولی پوشش بیکاری شاملش نمی شود و نسبتا چون حق بیمه را خود شخص کاملا بایستی پرداخت نماید کمی حق بیمه اش گران می باشد و تمامی خدمات را مانند اجباری دارد .

 

توصیه : پیشنهاد ما به شما تحقیق و مشاوره با یک مشاوره حرفه ایی مسلت بر تامین اجتماعی و بیمه های زندگی است تا بهترین پیشنهاد مناسب حال شما بنماید.

* در صورت نیازبنده در خدمت هستم.

موفق و پیروز باشید

سوالات مشابه

+2 امتیاز
1 پاسخ 759 بازدید

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...