عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+3 امتیاز
9,191 بازدید
سوال شده قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط
من 30 سال دارم و میخوام برای دوران بازنشستگی یه حساب ویژه باز کنم چند تا از دوستام بهم حساب آتیه طلایی بانک مسکن معرفی کردن

ممنون میشم اگه به من مزایای هر کدوم رو معرفی کنید

باتشکر

رادمنش
4 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام و احترام

دوست عزیز ، در خصوص حساب آتیه بانک مسکن چند نکته بسیار ضروری هست :

اول، سود پرداختی حساب آتیه همانطور که در متن قرارداد ها و بروشور ها چندین بار تکرار میکنه بسته به نظر بانک مرکزی متغیره و بانک مسکن، هیچکدوم از مبالغ ذکر شده در جداول رو تضمین نمیکنه.

دوم: باز کننده حساب در دوره های یکساله ، حسابش تمدید میشه و تصمیم برای سال جدید به عهده شماست که چگونه انجام شود و بانک نیز میتواند نرخ سود را کم کند.

با توجه به نکات ذکر شده مزایا و معایب سرمایه گزاری در بانک رو براتون توضیح میدهم:

- نقد شوندگی بالا دارند. این امکان که شما هر سال براحتی میتونید از حسابتون برداشت داشته باشید یک امتیاز مثبت نیست، بلکه یک امتیاز بسیار منفی ست. چند بار تاکنون قلک هایی داشته ایم که برای روز مبادا پس انداز کنیم؟ و چند قلک داشته ایم که بیشتر از چند ماه دوام بیاورند؟ چند حساب بانکی برای روز مبادا داشته ایم که روزهای مبادای آن به سرعت فرا رسیده اند؟  امکان برداشت از حساب یک امتیاز منفی برای سرمایه گذاری است و آن سرمایه گذاری سود آور تر است که در سالهای دهم به بعد به شکوفایی میرسند.

- وقتی شما یک حساب بانکی دارید فقط یک حساب بانکی دارید و نه چیزی فراتر از اون. یعنی بیماری شما و حوادثی که هر روز در کمین شما هستند قابل پوشش دهی نیستند.

- حساب های بانکی در صورت فوت صاحب حساب مسدود شده و تنها با رای دادگاه و برگه انحصار وراثت و با کسر مالیات قابل بهره برداری هستند

- حساب های بانکی رقم سود تضمینی شان برای یکسال ( نهایتا ) می باشد و تابع نظر بانک مرکزی ایران هستند.

در ادامه چند ویزگی تهیه بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه را به اختصار عنوان میکننم:

- حساب های بیمه عمر و سرمایه گذاری سود های تضمینی ده ساله و سود های پیش بینی تا 13 % بیشتر از سود تضمینی تحت عنوان سود مشارکت در منافع به بیمه گذارانشون پرداخت میکنند.

- امکان نقد شوندگی پایینی دارند و با توجه به ارقام پرداختی، یک سرمایه گذاری واقعی بلند مدت محسوب می شوند.

- از هر گونه مالیات معاف هستند. هم مالیات بر درآمد و هم مالیات بر ارث

- وقتی شما یک بیمه نامه تهیه میکنید، فقط سرمایه گذاری نکرده اید. بلکه همزمان تحت پوشش خطرات حوادث، بیماری، از کارافتادگی و فوت هستید.

امیدوارم بتونید بهترین تصمیم رو برای آینده تون بگیرید

موفق و پیروز باشید

+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (1,330 امتیاز)
درود بر شما دوست عزیز

این دو مورد رو نمیشه با هم مقایسه کرد چون یکی فقط سرمایه گذاریه و اون یکی بیمه پوششها و خدمات بیمهای و سرمایه گذاری

از نظر من ارزش بیمه عمر از تمام سرمایه گذاریها بالاتره چون تا زمانی که شما بیمه عمر خوبی نداشته باشی هیچ سرمایه گذاری که امنیت و اطمینان داشته باشی رو نداری. پس اولویت داشتن یه بیمه عمر و سرمایه خوبه که آرامش خاطر رو به شما و خانواده هدیه میکنه.
دارای دیدگاه قبل توسط (200 امتیاز)
بیمه عمر معاف از مالیات بر ارزش افزوده نیست به حق بیمه های پرداختی نه درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می گردد شرکت هایی که ادعا دارند معاف است از سود مشارکت کم می کنند .
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (3,640 امتیاز)

تقریبا همه بیمه های عمر و تشکیل سرمایه امکان تبدیل به مستمری را دارند و میتوانند به عنوان مکمل حقوق بازنشستگی شما باشند.

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (1,850 امتیاز)

اگر چه به ظاهر در کوتاه مدت سرمایه گذاری در بانک، بورس و ... می تواند همراه با سود بالاتری نسبت به بیمه عمر و سرمایه گذاری باشد، ولی پوشش بیمه ای در بیمه عمر مزیت آن می باشد. بدین ترتیب که در صورت بروز حوادث، بیماری و یا از کار افتادگی، این بیمه عمر می باشد که به کمک شما می آید.

برای مثال در صورتی که پس از افتتاح حساب حادثه برای شما پیش بیاید آیا بانک مسکن تعهدی برای پرداخت خسارت به شما دارد؟ ولی در بیمه عمر علاوه بر داشتن مزیت سرمایه گذاری این خطرات نیز پوشش داده می شود

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه عمر می توانید برروی لینک زیر کلیک نمایید:

بیمه عمر  = https://www.bidbarg.com

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح بیمه-سلامت خرید-بیمه-عمر دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه مرخصی-زایمان بیمه-ایران شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...