درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
420 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط (100 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

با سلام

من چند مقاله در مورد بیمه عمر را مطالعه کردم ولی چند سوال برای من باقی مانده و اصلا نتوانستم جوابش را پیدا کنم
ممنون می شم که پاسخ بفرمائید

 

 • ۱. قیمت کلی و نهایی بیمه ی عمر چه مبلغی است؟ مثلا ۱۰ میلیون تومان هست یا کمتر یا بیشتر؟ بابت این سوال می پرسم که احتمال دارد کسی توانایی مالی ای داشته باشد تا بتواند آن را خریداری کند و از مزایایش استفاده کند.
 • ۲. حداقل و حداکثر مدت قراداد بین من و بیمه ، چند سال یا چند ماه می باشد؟
 • ۳.وقتی من با بیمه قراداد مثلا ۱۰ ساله منعقد می کنم با مثلا ۱۰۰ هزار تومان هر ماه، می توانم در یکی از ماهها ، قسط های سه ماه بعد را پرداخت کنم یا باید در سر هر ماه باشد؟
 • ۴.من می توانم تا زمانی که مشغول به کار فعلی ام هستم، ماهانه بین ۱ میلیون تا دو میلیون از حقوقم را کنار بگذارم
  در اینصورت پیشنهاد می کنید که بیمه را چند ساله و با هر ماه چند قسط تنظیم کنم؟
 • ۵. پیشنهاد می کنید در زمان تنظیم بیمه، بیمه نامه عمر و پس انداز را انتخاب کنم؟ یا گزینه دیگری؟
 • ۶. در ابتدای خرید بیمه عمر، باید مبلغی را بعنوان سرمایه تحویل بدهم یا نه نیازی نیست؟
 • ۷.وقتی من مثلا ده ساله با بیمه قراداد می بندم جهت خرید بیمه و قسط بندی هایش
  اولا بعد از پایان ده سال، به من بازنشستگی تعلق می گیرد یا با رسیدن سن بنده به مثلا ۶۰ سال؟
  دوما در اینصورت ، بیمه، تا ده سال به من مستمری پرداخت می کند یا تا پایان عمرم؟
  سوما این سودهایی که به من قراره تعلق بگیرد قابل برداشت است یا خیر؟
 • ۸. بعد از فوت بنده، آیا اول گرفتاری و رفت و آمدهای خانواده ی من هست برای گرفتن غرامت و اصل پول و سودها یا اینکه خیر، روند اداری ای آنچنانی ندارد؟
 • ۹. من بین بیمه عمر پاسارگارد و سامان، مانده ام که کدامش را انتخاب کنم؟

تشکر

ادمین: - در صورتی که چند سوال دارید، هر سوال را در صفحات جداگانه بپرسید تا به صورت جداگانه بررسی و پاسخ داده شود. 

دریافت مشاوره تخصصی >>

6 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (420 امتیاز)

با سلام و احترام

تعداد سوالات شما زیاد هست و درهر پست 2 تای آن را حواب میدهم

1- چیزی به نام مبلغ نهایی بیمه عمر وجود ندارد،یعنی شما میتوانید مثلا 300،000،000 هم به صورت یکجا در بیمه عمر بگذارید ولی در این صورت نحوه تخصیص پوششها قدری تفاوت میکند(چون پول به صورت یکجا گذاشته میشود مزایای بیمه عمر به صورت ثابت در نظر گرفته میشود) که آن را هم میتوانید با حق بیمه ای که به صورت ماهانه یا سالانه(ترجیحا سالانه)میگذارید اصلاح کنید. اما برای این که بدانید چه میزان و چگونه و چه پوششهایی برای شما انتخاب شود د باید با مشاور ارتباط بگیرید زیرا مشاور با بررسی وضعیت کنونی و شغل و درامد و نیاز های شما به شما مشاوره میدهد.

2-حداقل مدت قرارداد برای تمام شرکتهای بیمه ای 5 سال هست و حداکثر 30 سال به شرطی که مجموع سن بیمه شده و سالهای بیمه از 70 تجاوز نکند  که البته جدیدا بعضی از شرکتها این عدد رو کمی بیشتر هم کردند.

البته توصیه من و همکاران این هست که شما حداکثر مدت زمان را انتخاب کنید زیرا شرکتهای بیمه مطرح مثل پاسارگاد،پارسیان،کارافرین و.... بابت فسخ قرارداد هیچ جریمه ای برای شما درنظر نمیگیرند ولی اگر خدای ناکرده در بین قرارداد بیمه ای برای بیمه شده اتفاقی رخ دهد مثلا نقص عضو گردد یا به بیماری های سخت درمان مبتلا گردد شرکت بیمه تا پایان قرارداد مزایای قید شده در قرارداد را به بیمه شده پرداخت میکند و از او حمایت میکند ولی اگر مثلا بیمه شده 15 ساله بیمه کرده باشد و اتفاق یا مشکل بیماری سخت درمان برای اورخ دهد دیگر هیچ شرکت بیمه ای حاظر نیست اورا بیمه کند.

این جواب دو سوال اول

با سپاس

روح الله امامی فر

0 امتیاز
قبل توسط (420 امتیاز)
جواب دو سوال بعدی

3-امکان پرداخت چند قسط بعدی وجود دارد وبه خاطر جلوگیری از فراموش شدن سررسید توصیه هم میکنیم این کار را انجام دهید ولی اگر توانایی پرداخت به صورت چند ماه یکبار را دارید حتما برای این که در سود نهایی شما (بیشتر برای 4 سال اول بیمه نامه) تاثیر بیشتری داشته باشد حتما نحوه پرداخت را به صورت 3،6،12 ماه یکبار تغییر دهید

4-با توجه به این که تقریبا تمام مفاد قرارداد بیمه از جمله نحوه و میزان پرداخت قابل تغییر توسط بیمه گذار میباشد توصیه میشود که

اولا :دقیقا میزان پولی که میتوانید کنار بگذارید مشخص کنید

دوما :همانطور که در پست قبلی اعلام کردم حتما حداکثر مدت زمان رو درنظر بگیرید تا حداکثر مزایا شامل شما شود

سوما :سعی کنید افراد خانواده را هم در این کار شریک کنید (بیشتر همسر و فرزندان مد نظر میباشد)

چهارم :چون که سن تان را اعلام نکردید احتما این که فردی جوان باشید میرود بنابراین توصیه میکنم حتما به صورت ماهیانه قسط بندی کنید زیرا اعلام کردید به صورت ماهیانه میتوانم کنار بگذارم (مثلا اگر بتوانید سه ماهه این مبلغ را کنار بگذارید پیشنهاد میشود سه ماه یکبار قسط بندی کنید)

خب این هم جواب دوسوال بدی

با سپاس

امامی فر مشاور و کارشناس فروش بیمه پاسارگاد
0 امتیاز
قبل توسط (420 امتیاز)
جواب دو سوال بعدی

5-ما از شما اطلاعات ناقصی داریم مثل شغل،سن،وضعیت تاهل ولی اگر به صورت کلی بخواهم جواب بدهم

بیمه عمر و پس انداز در اصل یک محصول بیمه ای با پوشش های خاص بیمه ای و با قابلیت سپرده گذاری میباشد .یعنی در ابتدا بیمه شما الویت دارد و سپس سپرده گذاری و چون شما تحقیقات کاملی (به گفته خودتان)انجام دادید پس نیازی نیست مزایای این محصول را توضیح دهم ولی شما میتوانید یک بیمه نامه با هر دو قابلیت خریداری نمایید ولی توصیه من و کارشناسان بیمه ای این هست که دو بیمه نامه تهیه نمایید یکی با قابلیت بیمه عمر با مبلغ 3،600،000 سالانه (برای یک فرد حداکثر 30 ساله) و یک بیمه نامه جهت سپرده گذاری با مابقی مبلغی که میتوانید کنار بگذارید(به گفته خودتان حداقل 700،000 تومان ماهانه)

6-اگر توانایی مالی که اعلام کردید را نادیده بگیریم گذاشتن مبلغی به عنوان سپرده اگر چه اجباری نیست ولی حتما توصیه میگردد در صورتی که شخصی توانایی گذاشتن این مبلغ را دارد حتما این کار را انجام دهد (بررسی میزان این مبلغ با کارشناس باید مشورت گردد)

خب این هم از جواب دو سوال بعدی

با سپاس

 امامی فر مشاور و کارشناس فروش بیمه پاسارگاد
0 امتیاز
قبل توسط (420 امتیاز)

سوال 7 شما خودش چند تا سوال هست

در بیمه عمر محصولی به عنوان مستمری یا بازنشستگی وجود ندارد (اساسا بیمه عمر،بیمه عمر هست)چنانکه یک شخص 5 ساله هم میتواند با فرض پرداخت حداقل مدت زمان قرارداد بیمه عمر از مزایای پایان قرارداد استفاده کند و نیازی به رسیدن به سن 60 سالگی ندارد

در مورد مستمری که بعضی از شرکتها جدول آن را پیوست قرارداد میکنند و تحویل شما میدهند مشخص هست که تا چند سال مستمری میدهند ولی نکته ای که در اینجا مطرح هست اینه که شما با دریافت یکجای مبلغ پایان دوره برنامه ریزی بهتری میتوانید انجام دهید تا به صورت ماهیانه دریافت کنید.(مثلا بازنستگان تامین اجتماعی را درنظر بگیرید ،اگر به صورت یکجا مبلغی دریافت میکردند برنامه ریزی صحیحتری برای ان میتوانستند اتجام دهند)

و قسمت اخر سوال 7:سودهای بیمه نامه قابل برداشت نیستند به همین علت هست که اعلام میشود شما از سود مرکب آن بهره میبرید

 

8-انشاالله  120 سال عمر با عزت: در هنگام پرنمودن فرم قرارداد چند گذینه برای وراث مشخص شده

1- اسم وراث و میزان سهمی که از غرامت فوت و سود بیمه نامه عایدشان میشود به هرمیزان که این فیلد دقیقتر پرشده باشد دریافت غرامت هم سریعتر انجام میگیرد حداکثر 1 ماه برای طی روند اداری و تهیه مدارک توسط وراث و جواب پزشکی قانونی)

2-وراث به نسبت مساوی : وراث که مشخص هست کیا هستند و یه سرچ کوچیک توی اینترنت جوابتون رو میده(توضیحاتش برای اینجا زیاد میشه) به محضی که وراث مشخص شدند و روال اداری و پزشکی قانونی مشخص شد(قتل یا فوت مهم هست) تقریبا در همون یک ماه غرامت پرداخت میشه

3- وراث قانونی به نسبت سهم الارث که در این مورد بسیار زمان بر هست چوت اولا باید وراث مشخص بشه بعد انحصار ورثه صورت بگیره و کللی دوندگی داره

 

9-هر دو شرکت بیمه گر شرکتهای بسیار خوبی هستند چه از نظر میزان پاسخ دهی و پرداخت هزینه و چه از نظر سطح توانگری (ولی از قدیم گفتن هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترش هست و پیشنهاد من هم بیمه پاسارگاد هست)

0 امتیاز
قبل توسط (20,240 امتیاز)
سلام و ارادت

دوست عزيز خوشحالم كه اهميت داديد و در رابطه به بيمه عمر مطالعه نموديد .و اينكه پاسخ به سوالات شما

١-مبلغ پرداخت حق بیمه میتواند سالانه از ۶۰۰هزار تومان باشد تا ۵۰میلیون تومان اقراد میتوانند بالاترین پوشش سرمایه فوت را درخواست و شرکت بیمه گر از بیمه مرکزی مجوز صادر کند

خق ييمه با محاسبه در امد افراد تعيين ميشود يعني بهترين شرايط پرداخت يك دوازدهم در امد سالانه افراد باد نه كمتر و نه بيشتر و محاسبه يك تعديل براي كنترل ارزش سرمايه نسبت به تورم

٢-شما ميتوانيد تا زماني جدول محاسباتي و هماهنگي سرمايه فوت و مبلغ برداختي و اينكه قرارداد رو با مدت بالا ببنديد كه اكر تمايل به ادامه داشتيد امكانش وجود داشته باشد با توجه به اينكه شما خر وقت اراده كنيد بازخريد  ميتوانيد بويد و يا بهعد از ده سال  در خواست. دريافت مستمري به شركت بيمه گر بدهيد. توجه داشته باشيد ده سال پرداختي ده سال مستمري دريافت ميكنيد  اگر بيش از پانزده سال پرداختي  حق بيمه  باشيد ميتوانيد مادالعمر مستمري دريافت كنيد

٣-تغیرات در بیمه نامه جهت پرداحتی با درخواست کتبی امکان پذیر میباشد اما نه اینکه بتوانید مدادم در حال تغییر پرداختی داشته باشید .توجه بفرمایید بهترین شرایط پرداخت بصورت سالانه میباشد .

۴-شما میتوانید به صندوق اندوخته واریز نمایید ودر سودهی بیمه نامه ت‌ن خیلی کمک بزرگی میکند .وقتی افزایش حق بیمه هزینه های بیمه کری دارد

اما واریز در اندوخته هیچ هزینه ندارد و سود خوبی دریافت میکنید و هر زمان هم نیاز باشه به صورت وام یا برداشت از اندوخته بدون ضامن دریافت کنید .

۵-بله بیمه عمر و سرمایگذاری را امتخاب بفرمایید

٦-باید وجود ندارد اما شرایط مالی شما اگر اجاره بدهد میتوانید با اندوخته شروع کنید غیر از حق بیمه یکه مبلغی را واریز در صندوق بیمه کنید  .

۷-پاسخ اول  بله ميتوانيد درخواست مستمري داسته باشيد .شرايط سني مهم نيست .

سوال دوم رو پاسخ دادم  

سوال سوم  شما اكر سود پرداختي رو برداشت كنيد كه نميتوانيد سرمايه گذاري داشته باشيد .به دليل اينكه سود مركب به شما تعلق ميگيره برداشت سود در مدت قرارداد به صلاح نميباشد

٨-انشاالله كه زنده باشيد و خودتون دريافت كنيد اما بدانيد مزيت هاي بيمه عمر

انحصاروراثت ندار مصادر اموال  ندارد ماليات بر ارث ندارد

طي يك تا ده روز بيمه سامان چك رو در وجه ذينفعان صادر و براي تحويل و عرض  تسليت به ديدن خانواره متوفي  ميروند

در خصوص شركت ها تحقيق و مشاوره بگيريد و اگاهانه خريد داشته باشيد

شركت  بيمه سامان

محصولات بيمه عمر را سامان مطابق با بيمه هاي عمر كشورهاي  كانادا و ايسلند طراحي شده و ثبات مديريتي اين شركت بالاترين مزيت اين ميباشد

 شركت بيمه سامان  اولين شركت بيمه اي ايراني  ميباشد كه توسط بزركترين شركت بيمه اتكايي دنيا بيمه  مونيخ ري المان در تاييد و وارد قرارداد شدند .

جهت مشاوره با ما تماس بگيريد .مريم ارفعي

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (72,570 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ سلام،وقت بخیر.

صادقانه عرض میکنم:

از اینکه با چشمانی باز و دریافت اطلاعات و تحقیق فراوان اقدام به ثبت نام بیمه عمر میکنین بسیار خوشحالم و خدمت تون تبریک عرض میکنم.

اینکه همکاران زحمت کشیدن و پاسخ های بسیار مناسبی رو خدمت تون دادن باعث غرور و افتخار برای بنده بوده و هست.

اما پاسخ به تک تک این سوالات،قطعا" سوالات دیگری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.

عقیده شخصی بنده این هست که برای ثبت نام بیمه عمر شما می بایست با نماینده خودتون ارتباط سمعی و بصری برقرار کنین تا بتونین با دیدن خود نماینده بصورت رو در رو و نیز گرفتن ارتباط چشمی و کلامی بتونین با دید باز و ارتباطی مناسب ایشان را انتخاب نمایید (حکایت ضرب المثل:شنیدن کی بود مانند دیدن در این زمینه مصداقی بارز هست).

بنابراین بنده بعنوان کارشناسی که بیش از یک دهه از عمر خودم رو در این راه صرف کردم از شما تقاضا می کنم تا در صورت تمایل و امکان،فرصتی فراهم نمایید تا بصورت حضوری جلسه و نشستی در این خصوص داشته باشیم زیرا اولین شرط برای داشتن این بیمه نامه منصحر بفرد،اعتمادی دو سویه بوده که با دیداری  رو در رو میتوانید متوجه شوید که آیا این نماینده،نماینده مورد دلخواه و اعتماد شما هست یا خیر.

سپس میتوانید در صورت داشتن حسی خوب به نماینده مورد نظر،اقدام به طرح سوالات خود برای رفع ابهامات نموده و پس از برطف شدن آن ابهامات و سوالات،با خیال راحت و در همان زمان،ثبت نام خود را انجام دهید.

بیمه نامه خود را از نماینگان آگاه،حرفه ای و مطلع خریداری نمایید.

با تجدید احترام

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...