درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,206 بازدید
قبل در بیمه خودرو و دیه توسط (100 امتیاز)
سلام من سال گذشته تصادف کردم و بعد از اتمام مراحل راننده مقصر جریمه اش رو به شرکت بیمه پرداخت نمیکنه که دیه ی من پرداخت بشه تلفنش رو واگذار کرده و آدرسش هم عوض کرده .

بیمه هم میگه جریمه اش رو خودت بده تا دیه ات رو بگیری و گرنه خیلی طول میکشه .دادگاه هم میگه من نمیتونم دوباره شکایت کنم چون این قضیه بین شرکت بیمه و بیمه گذار هست و شرکت بیمه باید شکایت کنه و حکم جلب بگیره که خیلی زمان بر هست خواهش میکنم  راهنمایی کنید من حقم رو بگیرم
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (27,580 امتیاز)
با سلام ..... مطابق ماده 14 قانون بیمه شخص ثالث بیمه گر(شرکت بیمه) مکلف است خسارت زیاندیده را بدون هیچ قید وشرط و اخذ تضمین پرداخت کند و پس از آن میتواند برای بازیافت قسمتی از خسارت یا همان جریمه ی موضوع این ماده به مقصر حادثه مراجعه نماید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (51,070 امتیاز)
دود بر شما

ارزوی سلامتی برای شما دارم

شرکت بیمه موظف بوده 20 روز بعد از قطعیت یافتن حکم و تکمیل پرونده شما دیه رو به حساب شما واریز کنه.اگر اینکار رو انجام نداده شما میتونید از طریق ارسال اظهارنامه مطالبه دیه کنید و در اون هم قید کنید که د صورت تاخیر تادیه دیه  از تاریخ قطعیت حکم مبلغ جریمه قانونی نیم در هزار رو ازشون مطالبه میکنید. با این شیوه زودتر به حقوقتون میرسید.

البته همین مطلب رو شفاهی هم میتونید بهشون بگید .

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...