درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,732 بازدید
قبل در سوابق بیمه توسط (570 امتیاز)
سلام. کسانیکه به سن بازنشستگی رسیده اند و کسری سابقه تا ۱۰ سال را میخرند تا با ۱۰ روز حقوق بازنشسته شوند_ آیا این  کسری سابقه که میخرند بعنوان بیمه اجباری ثبت میشود و مزایای بیمه اجباری برخوردار میشوند؟

مثلا مزایای دفترچه بیمه و بدون فرانشیز تعلق میگیره؟ (چون حق کارگر و کارفرما رو باید یکجا پرداخت کنن و برای امسال به ازای هر سال سابقه ۴/۴۰۰/۰۰۰تومان است)
قبل توسط (570 امتیاز)
منظورم اون کسری سابقه تا ده سال هست که میخرند _ اون مقدار سابقه که خریدن چه بیمه ای محسوب میشود؟ آیا اجباری محسوب میشود و در سابقه ثبت میگردد؟ ؟؟؟؟؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (30,140 امتیاز)
با سلام

چنانچه متقاضی بازنشستگی هنگام درخواست بازنشستگی با ده سال سابقه بیمه اجباری یا بیمه اختیاری باشد می تواند بعد از بازنشستگی از مزایای دفترچه درمانی بدون فرانشیز استفاده نماید ولی در صورتی که بیمه حرف و مشاغل آزاد باشد بعد از بازنشستگی مبلغ سرانه درمان که در سال 97 برابر 44000 تومان برای هر نفر میباشد از مستمری کسر میگردد و مستمری بگیران مذکور مشمول فرانشیز میباشند.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (570 امتیاز)
منظورم اون کسری سابقه تا ده سال هست که میخرند _ آیا این مقدار  سابقه که میخرند بعنوان بیمه اجباری  محسوب می‌شود ودر سابقه بیمه شون ثبت میشود ؟؟؟ ؟

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...