درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
8,393 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام ۱سال و۸ماه جایی مشغول بودم کارفرما بنده را بیمه نکرده و ۱ماه به عید من رابیرون کرده من ازشون شکایت کردم بابت حق عیدی و بیمه نکردن

میخواستم بدونم این ۲۰ماه که بیمه نبودم حقم پولی جبران میشه یا جوردیگه مثلا بیمه برام ردمیشه؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (6,050 امتیاز)
سلام - بیمه کارگران ازنوع بیمه اجباری بوده و غیرقابل توافق میباشد. براساس ماده 148 قانون کار کارفرمایان مکلف به بیمه نمودن کارگران واحد خود گردیده اند، ازطرفی در ماده 183 ازهمان قانون چنانچه کارفرمایان به بیمه نکردن نفرات شاغل خود اقدام ننمایند علاوه بر تادیه کلیه حقوق کارگر ، جریمه ای معادل 2 تا 10 برابر حق بیمه خواهندبود و باید در حق سازمان تامین اجتماعی پرداخت نماید. موضوع حق بیمه فی مابین کارفرما و کارگر قابل خریداری  نمی باشد و این تعهد هیچگاه از مسئولیت کارفرما ساقط و زایل نخواهد شد.

لذا برای منظور نمودن حق بیمه ایام کاری خود با ارائه مدارک و مستنداتی که دال بر اثبات رابطه کاری شما است تقاضای بررسی و احقاق آن را نمایید .

درخصوص عیدی  نیزدرصورت عدم پرداخت ازسوی کارفرما و بررسی و تایید کارشناسان اداره کار درهمان هیت درخواست رسیدگی و وصول نمایید .

( ارائه مدارک و مستندات الزامی است).

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...