درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
140 بازدید
قبل در مشاغل سخت و زیان آور توسط (100 امتیاز)

با سلام.

در ابتدا به خاطر پیچیدگی و طولانی شدن سوالم عذرخواهی میکنم.

بنده مدیرعامل یک شرکت معدنی هستم ( خارج از اعضای هیئت مدیره و سهامداران طبق آگهی روزنامه رسمی ) قرارداد کاری با هیئت مدیره شرکت دارم و حقوق و مزایای من هم کاملا مشخص هست و از ابتدای قراردادم تا الان که 8 ماه گذشته کلا بیمه رد نکردم. 

شرکت مالک یک معدن است و ما قرارداد پیمانکاری 10 ساله با یک شخص منعقد کردیم که طبق قرارداد پیمانکاری بیمه کارکنان معدن با پیمانکار هست (( در تامین اجتماعی کارگاه به نام پیمانکار هست و ایشون کارفرما شناخته میشود ))

بعد از شروع به کار پیمانکار ، بنده به خاطر تخصصی که داشتم قرارداد کاری با پیمانکار نوشتم به عنوان استادکار معدن ( جزو مشاغل سخت است ) و از ایشون حقوق دریافت میکنم. پیمانکار در تامین اجتماعی برای معدن تشکیل پرونده داده و بازرسی صورت گرفت و لیست افراد شاغل ( شامل اسم بنده به عنوان استادکار معدن ) به تایید بازرس رسید. لیست اینترنتی رد کرد و حق بیمه را پرداخت نمود اما بعد از آن ، واحد درآمد تامین اجتماعی لیست رو قبول نکرد و اعلام کرد بنده به عنوان مدیرعامل شرکتی که پروانه معدن به نامش هست نمیتوانم در همان معدن شغل دیگری داشته باشم حتی با اینکه قرارداد کاری با پیمانکار دارم و حقوق میگیرم. مجبورمان کردند برای اینکه لیست بیمه قبول شود اسم من را از لیست حذف کنند و گفتند من  باید یا خویش فرما بیمه شوم یا قرارداد کارفرمایان صنفی امضا کنم و یا به صورت جداگانه برای دفتر شرکت پرونده تشکیل دهم و بیمه ام به عنوان مدیرعامل رد شود که در هر 3 حالت علاوه بر اینکه من از شمول مشاغل سخت خارج میشوم بیمه بیکاری هم شامل حال بنده نمیشود.

بنده با مطالعه قانون تامین اجتماعی و بخشنامه کارفرمایان صنفی به نظرم میرسد تامین اجتماعی شهرستان اشتباه میکند زیرا :

  1. - بنده کارفرما نیستم و کارگاه به نام پیمانکار هست و ایشون کارفرما هست
  2.  در شرکت معدنی هم بنده خارج از اعضای هیئت مدیره و سهامداران هستم
  3. قرارداد کاری استادکاری معدن با پیمانکار دارم و حقوق میگیرم از ایشون

لطفا راهنمایی بفرمایید و در صورتی که بنده محق به بیمه شدن به عنوان استادکار معدن هستم روش اعتراض و احقاق حق چگونه هست ؟ (( رئیس اداره شهرستان هم حرف بنده را قبول نکردند ))

با سپاس.

دریافت مشاوره تخصصی >>

لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید تا بتوانید سوال بپرسید

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...