عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+1 امتیاز
77 بازدید
سوال شده قبل در تامین اجتماعی توسط
ویرایش شده قبل توسط
ایا من میتوانم با داشتن برگه قرار داد که حقوقش کمتر از حقوق پایه ان موقع بود و بیمه هم نداشتم برم تامین اجتماعی وبه سنوات بیمه ام اضافه کنم ؟

من سال ۸۳با پایه حقوق۱۰۰ هزار تومان (ان موقع پایه حقوق قانون کار ۱۰۶۶۰۲۰ ریال بود) در یک انتشارات کار میکردم. در سال ۸۴در همان انتشارات با پایه حقوق ۱۲۰ هزار تومان کار میکردم (پایه حقوق قانون کار ان موقع ۱۲۲۵۹۲۰ ریال بود). در این مدت من قرار داد کاری داشتم ولی بیمه ام را کارفرما از همان اول گفت من نمیتوانم رد کنم و برای همین من فقط حقوق میگرفتم-با ۸ ساعت کار روزانه و در ایام تعطیل رسمی هم تعطیل بودیم- ولی الان که سال ۹۵ هست میخواهم ان را احیا کنم
حاضرم با قرار داد که دستم هست به تامین اجتماعی مراجعه و فرم درخواست برای تکمیل سنواتم بدهم و حتی جریمه و حق بیمه را خودم پرداخت کنم.حدود ۳ میلیون تومانی دستم هست که حقم را احیا کنم و جریمه بدهم.اما سوالم این هست که ایا من میتوانم با داشتن برگه قرار داد انتشارات که حقوقش کمتر از حقوق پایه ان موقع بود و بیمه هم نداشتم این سالها یعنی ۸۳و۸۴ را خودم با مراجعه به تامین اجتماعی به سنوات بیمه ام اضافه کنم و ایا امکان پذیر هست؟ هزینه اش چقدر میشه؟ چیکار باید بکنم و راهکار چیست؟
1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط
خیر، اولاً بیمه با اشتغال و به طور مستمر بوجود می آید، ثانیاً اشتغال فرد باید در مراجع قانونی به اثبات برسد بنابراین صرف اعلام کارگر یا تایید کارفرما دایر بر کارکرد موجب پذیرش سازمان وایجاد سابقه نخواهد بود.

البته می توانید مدارک خود را به شعبه تامین اجتماعی ارائه فرمایید که در صورت احراز اشتغال برای شما سابقه منظور و به کارفرما هم اعلام بدهی می شود. در صورتی که از انجام این عمل نتیجه ای نگرفتید باید به هیاتهای حل اختلاف وزارت کار مراجعه و از کارفرمای خود در مورد اجرا نکردن ماده ۱۴۸ قانون کار شکایت کنید. مبنای کسر حق بیمه نباید از حداقل حقوق کمتر باشد بنابراین تخلف کارفرما در عدم پرداخت حقوق قانونی شما موجب نمی شود که سازمان تامین اجتماعی از حداقل مربوطه کمتر از شما حق بیمه وصول کند. در هر صورت کسر حق بیمه کمتر از حداقل حقوق قانونی امکان پذیر نیست.

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 68 بازدید

دسته بندی ها

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...