درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
396 بازدید
قبل در سازمان تامین اجتماعی توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
با سلام و وقت بخیر خدمت شما

بنده در سال 89 با یکی از دوستان یک شرکت با مسئولیت محدود تاسیس کردیم و بعد از ماه فعالیت نیمه و ناقص تصمیم به عدم فعالیت گرفتیم اما نه انحلال و نه اعلام عدم فعالیت در دارایی کردیم.و هر دو مشغول کار دیگری شدیم ، حال چند ماه قبل متوجه شده ام که بدون اطلاع و اجازه من با اسم شرکت فعالیت کرده و حتی به اسم شرکت کد کارگاهی باز کرده برای بیمه کردن کارگران و الان بدهی معوق به بیمه دارد و پرداخت نمیکنه( طرف ناپدید شده).

در اساسنامه شرکت قید شده که تمامی قراردادها،اسناد،چک،سفته و امثالهم با امضاء دو طرف و مهر شرکت معتبر است( گفته نشده با امضاء یکی از دوطرف).و الان قراردادی که با بیمه برای ثبت نام کدکارگاهی نوشته شده و به امضاء رسیده فقط امضاءیک نفر هست(که اونم امضاء اون طرف هست که الان نیست) با مهر شرکت . ( می دانم که اشتباه بزرگی انجام دادم و عدم فعالیت شرکت رو اعلام نکردم که طرف بتونه سوء استفاده کنه.)

سوال من اینجاست آیا با توجه به مطالبی که گفتم می توانم از بیمه شکایت کنم که چرا بدون رعایت قوانین مندرج در اساسنامه شرکت اقدام به عقد قرارداد کرده و کدکارگاهی باز کرده؟؟؟ یا راهکار و نظر شما در این رابطه چیه که من چیکار کنم ؟؟

پیشاپیش از جواب و راهنمایی هایتان بی نهایت سپاس گذارم.
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (11,800 امتیاز)
با سلام

اخذ کد کارگاهی با یه نامه درخواست  که با امضای معتبر باشد بهمراه مهر شرکت به جریان میوفته و قراردادی امضا نمیشه با بیمه که بخواد امضا دوطرف رو داشته باشه.مگر اینکه تو اساسنامه شرکت نوشته شده باشد نامه ها  با امضا هردو طرف معتبر می باشد که خیلی بعیده می باشد.

لیست بیمه فیزیکی  هم که صرفا با مهر شرکت معتبر می شود.

بنظر من بیمه مقصر نیست و کار غیر قانونی نکرده

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
خب با این حساب برای افتتاح حساب بانکی هم به اسم شرکت نیازی نیست هر دو طرف امضاء کنن؟؟
ارائه درخواست میشه اما این یک نوع قرارداد هست بین بیمه و شرکت هرچند نوشته نشده باشه.
کد کارگاهی هم مثل حساب بانکی که به اسم شرکت باز میشه تعهد آور هست و معتبر برای شرکت نه یکی از اعضای شرکت. وقتی درخواستی ارائه میشه برای بیمه جهت کد کارگاهی که به اسم شرکت باشه مدارک رسمی شرکت رو می خوان نه چیز دیگه ای ، یعنی مدارک شرکت تضمین کننده تعهد به وجود آمده است و اصلی ترین مدرک شرکت هم که قوانین شرکت در اونجا اومده اساسنامه هست
حالا این یک نوع زور گویی بیمه هست که میگه برای ارائه کد کارگاهی نیازی به قوانین شرکت نیست هرکسی و با هر درخواستی میتونه کد بگیره اما موقع وصل مطالباتش شرکت رو میشناسه نه چیز دیگه ای
قبل توسط (11,800 امتیاز)
حرف شما کاملا درسته برای اخذ کد کارگاهی اساسنامه اخذ میشود تا مشخص شود نامه رو کی امضا کرده و ایا مسئولیت دارد یا خیر
ولی کد کارگاهی از نظر من یک قرارداد نیست چون شما طبق قانون باید وقتی فعالیت میکنی و کارمند داری کد کارگاهی بگیری و اختیاری نیست که نخواستی نگیری چون اگه بیمه بفهمه داری فعالیت میکنی بازرس میفرسته کد کارگاهی اختصاص میده (اجباری)و کلی جریمه و بدهی برای شما میبره و اصلا قابل مقایسه با افتتاح حساب بانکی نیست.
0 امتیاز
قبل توسط (75,470 امتیاز)
با تشکر از پاسخ آقای بنکدار. من هم با ایشون هم عقیده هستم.

ولی برای حصول اطمینان می تونید از طریق سایت بیدبرگ - مرجع امور حقوقی و کیفری ،نظر وکیل پایه یک دادگستری رو در این مورد هم بپرسید

https://www.bidbarg.com/legal/

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...