درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,456 بازدید
قبل در پرداخت حق بیمه توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام
ما یه شرکت تازه تاسیس هستیم که به غیر یه کارمند بقیه اشون جاهای دیگه بیمه هستن

میتونیم اون افرادی که بیمه هستند رو دیگه بیمه نکنیم؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,680 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ

با سلام

مطابق ماده 148 قانون کار کارفرما موظف است نسبت به پرداخت حق بیمه پرسنل خود اقدام نماید.

ضمنا تا هفت برابر دستمزد حداقل هر سال امکان ارسال لیست برای افراد وجود دارد.

ضمنا لازم است بدانید این افراد در ابتدا ممکن است بگویند ما بیمه نمی خواهیم و پولش را بده . اما پس از قطع همکاری می تواند از شما شکایت کنند. حتی در صورت فوت هم وراث آنان می توانند پیگیر موضوع شوند فلذا راهکار منطقی و عاقلانه برای شرکت ها و کارفرمایان گرامی این است که مطابق ضوابط و قوانین نسبت به ارسال لیست بیمه پرسنل اقدام کنند.

چراکه حق بیمه قابل سازش نیست و جزو حقوق اشخاص ثالث (سازمان تامین اجتماعی ) است.

و در صورت اعلام شکایت توسط کارگر علاوه بر اصل حق بیمه باید جریمه آن را نیز پرداخت کنید.

با تشکر از همراهی شما

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...