درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
691 بازدید
قبل در شکایت از کارفرما یا کارگر توسط (100 امتیاز)
باسلام  کارگر کشاورزی هستم. 24سال سابقه کار دارم. کارفرمایم 15سال است که مرا بیمه کرده و 9 سال  اول کار مرا بیمه نکرده است .اکنون میخواهد مرا اخراج کند . میخواستم بدانم بابت این 9سالی که مرا بیمه نکرده میتوانم شکایت کنم وحق بیمه 9 سال خود را ازش بگیرم؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (12,680 امتیاز)
همراه گرامی بیدبرگ

با سلام  

عطف به ماده 148 قانون کار: کارفرما مکلف است نسبت به بیمه کارگران خود اقدام نماید. در جای دیگری در قانون آیین دادرسی کار آمده است: کارگر در مقام خواهان باید بتواند مدت کارکرد خود و مزد بالاتر از میزان قانونی را اثبات نماید.

پس ابتدا به ساکن می بایست در اداره کار مربوط به منطقه شهرداری که محل کار مورد شکایتتان در آن مستقر است، دادخواست ثبت نمایید. سپس جنابعالی به عنوان مدعی باید سند و مدرکی ارائه دهید که از این تاریخ تا فلان تاریخ در کارگاه مدنظرتان مشغول به کار بوده اید و رابطه کارگری کارفرمایی شما توسط هیات محترم تشخیص یا حل اختلاف احراز شود.

در صورتی که رای قطعی به نفع شما باشد کافرما مکلف خواهد شد اصل حق بیمه ایام کارکرد به انضمام جرایم را به سازمان پرداخت نماید تا سابقه شما احیا شود.

ضمنا جرایم مربوطه توسط سازمان تامین اجتماعی محاسبه می گردد.

 با تشکر از همراهی شما

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...