درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
1,480 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (100 امتیاز)
کارفرما بند های زیر را در قرارداد گنجانده
"کارمند تعهد می دهد اطلاعات کسب شده در رابطه با اجرای این قرارداد و کلیه اسناد و اطلاعات دریافتی در زمان انجام کار در شرکت محرمانه تلقی شده و آنها را افشاء نکند و بدون دریافت مجوز کتبی از شرکت در اختیار اشخاص ثالث قرار ندهد. این تعهد مداوم بوده و با فسخ یا انقضای مدت این قرارداد باطل نمی شود. بدیهی است کارمند متعهد می گردد در صورت اثبات خلاف این بند ملزم به جبران خسارات وارده قانونی و قراردادی بوده و باید از عهده کلیه ضرر شرکت یا کسانی که انتفاع غیرمشروع خود را فراهم آورده اند برآید."

"کارمند متعهد می دهد در زمان همکاری و یا پس از انقضای قرارداد از اطلاعات و اسناد محرمانه و طبقه بندی شده کارفرما به نحوی که باعث واردآمدن ضرر و زیان مادی و معنوی به کارفرما شود، استفاده نکند. تشخیص ایجاد ضرر و زیان وارده برعهده کارفرما و جبران خسارت تماما برعهده کارمند است."

با توجه به اینکه سفته بابت تضمین کار از کارمند اخذ شده، آیا کارفرما می تواند صرفا براساس تشخیص خودش سفته را اجرا بگذارد؟
همچنین آیا کارفرما می تواند به دلیل اشتغال کارمند در شرکت رقیب پس از اتمام همکاری یا تاسیس شرکت مشابه توسط کارمند، تحت عنوان خیانت در امانت  اقدامی علیه کارمند کند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (37,010 امتیاز)

با توجه به اینکه سفته بابت ضمانت  اخذ شده ، لذا کارفرما باید بتواند اثبات کند که کارگر به وی خسارت وارد نموده است.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...