عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
0 امتیاز
59 بازدید
سوال شده قبل در پرداخت خسارت توسط (200 امتیاز)

با سلام و عرض خسته نباشید

بنده خرداد ماه امسال دچار سانحه تصادف رانندگی شدم  که منجر به فوت یک نفر و آسیب به سه نفر دیگر شد.خودمم که راننده بودم از ناحیه مهره های کمر دچار دررفتگی و شکستگی دو مهره کمر شدم.طبق نظر پزشک جراح که به پزشکیه قانونی نامه زده قبل از عمل هر دو پای من پاراپلژیک بوده که بعد از عمل مذکور در حد۱/۲ پاهای من حرکت داشتن.از خرداد ماه تا بهمن هم طول درمان بنده ادامه دارد و تا کنون نیز راه رفتن من فقط با واکر امکان دارد.بنده برای پیگیریه کارهای بیمه که مراجعه کردم بهم گفتن که اصلا به هیچ عنوان بیمه به من تعلق نمیگیره.بیمه من برج آذر ۹۵ تمدید شده بود.

الان میخوام بدونم با شرایطی که من دارم و پاهای من تقریبا نیمه فلج هستن و من اصلا امکان نشستن روی زمین ندارم و حتی امکان خم شدنم هم بسیار محدود هستش آیا همون غرامت یا نقص عضو و از کار افتادگی هم با این شرایط به من تعلق نمیگیره؟

و اینکه بابت فوت یکی از سرنشینان چقدر جریمه نقدی و مجازات زندان برام در نظر میگیرن و اگر من اون جریمه رو ندم چه اتفاقی میفته؟

مطلب آخر اینکه اگر دیه افراد مصدوم و فوتی بیفته سال بعد آیا مابه التفاوت اون رو هم من باید بدم یا بیمه؟

صمیمانه از حضورتون بابت پاسخگویی ممنونم.

ادمین : برای دریافت سریع تر و دقیق تر پاسخ، سوالات خود را در صفحات مجزا بپرسید 

1 پاسخ
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (26,100 امتیاز)

با اجازه از ادمین محترم 

سلام 

ارزوی بهبودی و سلامت برای شما جناب بابک 

سانحه پش آمده برای شما باستناد بیمه نامه تون  که حتما پوشش حوادث راننده رو هم درخودش داره مشمول دربافت دیات و اروش و نیز نقص عضو میباشد .

 حق گرفتنیست و گرفتنش ، هم هزینه داره هم راه

اگر سانحه براثر ارتکاب یکی از تخلفات حادثه ساز باشه مبلغ ۲.۵درصد خسارت رو از مقصر میگیرن. قتل غیر عمد ۶ماه تا دوسال زندانی داره که قابل تبدیل به جزای نقدی است (معمولا حدود۱۰میلیون)

اگر تاخیر منتسب به فعل شما نباشه خیر . تمام خسارات رو بیمه گر شما پرداخت میکند 

برای راهنمایی بیشتر درخدمتم

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...