درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
274 بازدید
قبل در بیمه حوادث توسط (870 امتیاز)

سلام در تعریف غرامت روزانه عمومی آمده است که:

غرامت روزانه عمومی عبارت است از مبلغی كه در ایام ازكارافتادگی موقت ‌بیمه‌شده به علت تحقق خطر موضوع بیمه به وی پرداخت ‌می‌گردد.تحقق خطر موضوع بیمه چیست؟

من با موتور تصادف کردم و بیمه حوادث از طرف دانشگاه بوده،آیا این شامل ما هم میشه؟

دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (32,660 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
سلام

خطر موضوع بیمه همان حوادثی است که منجر به آسیب جسمی به بیمه شده می شود. حادثه یعنی هر گونه اتفاق ناگهانی که در مدت بیمه نامه، خارج از اختیار و اراده شخص باشد، ناشی از عامل خارجی و منجر به آسیب جسمی از جمله فوت و نقص عضو و ازکار افتادگی بیمه شده شود.

در بیمه حوادث، استثنائاتی وجود دارد مثل موتورسیکلت سواری و حوادث ورزشی و ... که در صورت توافق بیمه گر و بیمه گذار با پرداخت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن است و در حالت طبیعی جزء موارد استثناء برای پوشش بیمه حوادث است.

حال اینکه اگر این استثناء وجود نداشت یا بیمه گر توافق نموده که حوادث ناشی از تصادف موتور سیکلت سواری را هم بیمه نماید، آن وقت میتوان رفت سراغ غرامت روزانه عمومی

غرامت روزانه عمومی یعنی آن زمانی که بیمه شده به علت حادثه نمی تواند به کار و کسب درآمد بپردازد. برای یک شخصی که کارمند بوده و از مرخصی استعلاجی برخوردار بوده یا کسی که درآمدی ندارد، این امر صدق نمی کند مگر آنکه خلاف آن توافق شده باشد. یعنی بیمه گر بدون در نظر گرفتن شغل و درآمد شخص بیمه شده، روزانه به مبلغ n ریال از روز a بعد از حادثه تا حداکثر n روز به ذینفع پرداخت خواهد نمود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 183 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 78 بازدید
انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...