درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
5,007 بازدید
قبل در بیمه مسوولیت و مهندسی توسط
شرایط خرید بیمه مسئولیت تبصره 1 ماده 66 تامین اجتماعی
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

+3 امتیاز
قبل توسط (27,330 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام

بر اساس ماده 66 قانون تامین اجتماعی  در صورتي كه ثابت شود وقوع حادثه مستقيما ناشي از عدم رعايت مقررات حفاظت فني و بروز بيماري ناشي از عدم رعايت مقررات بهداشتي و احتياط لازم از طرف كارفرم يا نمايندگان او بوده سازمان تامين خدمات درماني و سازمان هزينه هاي مربوط به معالجه و غرامات و مستمريها و غيره را پرداخته و طبق ماده 50 اين قانون از كارفرما مطالبه و وصول خواهد نمود.

بر این اساس کارفرما در واقع پرداخت کننده کل هزینه های کارگر بوده و در نهایت خدمات به نام تامین اجتماعی تمام می شود!  حال با توجه به  تبصره 1- این ماده، مقصر( منظور کارفرما است) مي تواند با پرداخت معادل ده سال مستمري موضوع اين ماده به سازمان از اين بابت بري الذمه شود. بنابراین در صورت دارا بودن بیمه مسئولیت، و خریداری پوشش مطالبات ماده 66 تامین اجتماعی، شرکت بیمه تمام سهم کارفرما را پرداخت مینماید.

در مورد نحوه ارائه این پوشش، شرکت های بیمه ای رویکرد های متفاوتی دارند. برخی شرکت ها محدودیت بالایی برای ارائه این پوشش دارند که متاسفانه در نهایت به ضرر کارفرمایان محترم تمام میشود.

به هر صورت این پوشش یکی از پوشش های با سرمایه است یعنی کارفرما باید مبلغی به عنوان سرمایه و حداکثر پوشش در نظر بگیرد که معمولا با توجه به حقوق پایه اداره کار تعیین میگردد.

میتوانید برای کسب اطلاعات کامل تر و یا اطلاع از نرخ میانگین تماس بگیرید.

موفق و پیروز باشید


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (54,030 امتیاز)

دوست گرامی سلام و وقت به خیر

ماده 66 قانون بیمه تأمین اجتماعی

درصورتی که ثابت شود،وقوع حادثه مستقیماً ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی و بروز بیماری ناشی از عدم رعایت مقررات بهداشتی و احتیاط لازم از طرف کارفرما یا نمایندگان او بوده است،سازمان تأمین اجتماعی هزینه های مربوط به معالجه،غرامت،مستمری و غیره را پرداخت می کند و طبق ماده 50 این قانون از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد.

تبصره یک-مقصر(کارفرما) می تواند با پرداخت 10 سال مستمری موضوع این ماده به سازمان از این بابت بریء الذمه شود.

حال در صورت دارا بودن بیمه مسئولیت و خریداری پوشش مطالبات سازمان تأمین اجتماعی، شرکت بیمه تمام سهم کارفرما را طبق تعهدات مندرج در بیمه نامه پرداخت خواهد کرد.

بیمه سامان،بیمه پاسخگو


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...