درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
114 بازدید
قبل در بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط (130 امتیاز)
باسلام واحترام

آیا اگر سود بانکها دستخوش تغییر بشن کاهش یا افزایش داشته باشن آیا بر روی قراردادهای بیمه های عمری که قبل از این تغییرات صادرشده باشن تاثیرمیگذاردواین قراردادههاهم کاهش یا افزایش پیدا میکنند و اگر دچار تغییر میشوند چگونه میتوان نرخ بازخریدی یا سرمایه پایانی رو محاسبه نمود؟

ضمنا در صورت تغییر سودها در بانکها و در بیمه های عمر قدیمی آیا بر روی پوششهای بیمه نیز تاثیر میگذاره یا فقط تغییر در اندوخته هست؟

باتشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (8,000 امتیاز)
با سلام

در بیمه های عمر و تامین آتیه در حال حاضر تا 10 سال اول سود تضمینی مشخص شده و بعد از اون نسبت به تورم روز و سود بانکی سودهای  جدید اعلام میشه و همچنین غیر از سود تضمینی سود مشارکت نیز پرداخت میشه که در شرکتهای مختلف بسته به میزان سود قابل پرداخت هستش ولی در مورد پوششها اینطور نیست و طبق قراردادی که ابتدا بسته میشه تحت پوشش قرار گرفته میشه مگر اینکه خود بیمه گذار درخواست کرده و تغییری در پوششها بدهد

با بیمه زندگی آینده خود و فرزندانمان را تضمین کنیم
با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (72,970 امتیاز)
دوست گرامی سلام،وقت بخیر.

ضمن تشکر از بابت سوال خوب تون،باید عرض کنم که پوشش های بیمه نامه بستگی به میزان حق بیمه و مبلغ پرداختی از طرف شما داره،نه به میزان سود بیمه نامه.

در واقع اگر شما مبلغ حق بیمه تون کاهش و یا افزایش پیدا کنه،بر روی میزان پوشش های شما تاثیر گذار هست.

نکته ای که در میزان سود (اندوخته)بیمه شما وجود داره،روش پرداخت حق بیمه شماست که در کیفیت این سود تاثیرگذار هست،وگرنه تغییر سود بحث دیگه ای هست. اگه پرداخت حق بیمه تون بصورت ماهانه و یا سالانه باشه،در میزان این سود موثر هست و سالانه بهترین روش پرداخت حق بیمه می باشد.

سودهای تضمینی در واقع ۱۰ ساله هست،اما هر ۵ سال یکبار بازنگری میشن،تا بر اساس شرایط روز و در صورت نیاز کم و یا زیاد بشن.

در نظر داشته باشین که هر شرکت،بر اساس عملکرد خود،در پایان هر سال مالی و صورت وضعیت های مالی خود،اعلام سود مضارکت در منافع رو در دستور کار خودش داره و این سود عملکرد دقیق تر شرکت بیمه رو باطلاع افراد می رسونه.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...