درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
624 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (430 امتیاز)
سلام.من 26 سالمه و  3 سال و خورده اي سابقه پرداخت بيمه اختياري 26 درصد تامين اجتماعي دارم كه حداقل حقوق هستش.

براي افزايش حقوق بازنشستگي چكار بايد بكنم و اين كار رو چه زماني بايد انجام بدم كه به نفعم باشه و ضرر نكنم؟ بهترين زمان براي انجامش كي هستش؟فرض كنيد دوبرابر حداقل حقوق مد نظرم باشه.

از خيليا شنيدم كه فيش همين حداقل حقوق رو پرداخت كنم فعلا و چند سال اخر مونده به بازنشستگي پرداخت ماهيانم رو يهو زياد و چند برابر كنم كه معيار پرداخت بازنشستگي تامين اجتماعي اون چند سال اخره.ولي فك نميكنم به همين سادگي باشه وگرنا ورشكست ميكنن مردم تامين اجتماعي رو!!

حالا راهش چي هست و زمان انجام اون كار كي هست؟؟

ممنون از وقتتون و با تشكر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ

با سلام

حدستان کاملا درست است . طبق قانون فعلی میانگین 2 سال آخر محاسبه می گردد ولی به همین سادگی نیست و من به تمامی افراد توصیه می کنم که اینقدر موضوع را ساده نگیرند و متاسفانه کسی باور نمی کند . اگر یک دفعه مبلغ پرداختی  بیش از حد شود تمامی لیست ها برگشت می خورد و این کاری است که با طراحی نرم افزار جدید در حال انجام است و به زودی این نرم افزار در تمامی شعب اجرا می گردد . تا زمانی که شما بازنشست شوید ممکن است قانون بسیار تغییر کند . افرادی دارند این نظریه را مطرح می کنند که تمامی سالهای بیمه پردازی به نحوی در محاسبه مستمری لحاظ شود و یا اینکه سالهای بیشتری از اواخر دوران بیمه پردازی مورد محاسبه قرار گیرد . علی ایحال با توجه به قانون فعلی بهتر است در یک شیب 10 یا 5 ساله در اواخر دوران بیمه پردازی به تدریج حق بیمه پرداختی افزایش یابد . این نظر شخصی من است و مطمئنم که الان توسط دوستان ممکن است گفته شود ملاک صرفا 2 سال آخر است و بروید دیوان شکایت کنید و ...

با تشکر


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (430 امتیاز)
ممنون از پاسخگوييتون
پس با اين تفاسير هنوز خيلي زوده كه بخوام دستي توي پراخت حق بيمه ببرم و بزارم لااقل سابقم به 20 سال برسه و براي 10 سال اخرش برنامه ريزي كنم.آيا زودتر فايده اي نداره پس؟؟؟
سوال ديگه اين كه من هروقت بخوام ميتونم به شعبه مراجعه كنم و درخواست انجام چنين كاري رو بدم؟مثلا عنوان نمي كنن كه الان نميشه و در زمان هاي مشخصي فقط اين كار رو ميشه كرد؟يا بدترين حالت اين كه بگن نميتوني اين كارو بكني دير شده و زمانش گذشته و از اين قبيل دلايل بيارن؟؟؟
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام
بله خوب است . نباید به هیچ وجه کار را به 2سال آخر بیندازید . به شعبه برای چه کاری مراجعه کنید ؟ نیازی به رفتن به شعبه نیست.
با تشکر
قبل توسط (430 امتیاز)
براي افزايش حق بيمه پرداختي نبايد به شعبه مراجعه كرد؟اين كار به چه صورت انجام ميشه پس؟زمان هاي خاصي براي انجامش هست يا هر زمان كه بخوايم هرموقع سال ميتونيم بريم و اينكارو بكنيم؟
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام
اگر بیمه اجباری باشید نیازی نیست .
با تشکر

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...