درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
6,680 بازدید
قبل در سایر صندوق های بازنشستگی توسط (100 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
سلام

طبق بند خ ماده88 برنامه پنج ساله ششم توسعه رزمندگان با بیش از دوازده ماه جبهه برای یکبار میتوانند نسبت به جابجایی صندوق بیمه بدون پرداخت هزینه اقدام نمایند
آیا الان اگر به شعبه بیمه مراجعه کنم میتوانم بعنوان رزمنده با شرایط ذکر شده از قانون استفاده کنم.
ضمنا چه نهادی حامی رزمندگان جهت پیگیری اجرا قوانین مصوب است؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)

با سلام

طبق بخشنامه شماره ٦٧٦ فنی سازمان تأمین‌اجتماعی که با استناد به ماده ٤٥ قانون برنامه پنجم توسعه تدوین شده، ایثارگران و فرزندان شهدا برای یک‌بار از پرداخت مابه‌التفاوت برای پانزده سال سنوات بیمه‌ای ناشی از انتقال سوابق بیمه‌ای از یک صندوق بیمه بازنشستگی به صندوق دیگر بیمه و بازنشستگی که ناشی از تغییر دستگاه استخدامی است، معاف هستند.


 این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق جدید از دولت منظور و توسط دولت پرداخت و تسویه می‌شود.
 

 این شرایط شامل آن دسته از ایثارگران و فرزندان شهدا می‌شود که تغییر صندوق بیمه‌ای و متعاقباً به عنوان بیمه‌پرداز سازمان تأمین‌اجتماعی، به دلیل تغییر دستگاه استخدامی صورت پذیرفته باشد.

 مصادیق تغییر دستگاه استخدامی این دسته از بیمه‌شدگان ناشی از تغییر ساختار سازمانی و ماهیت دستگاه و یا انتقال فرد از دستگاهی به دستگاه دیگر است و  سایر حالات قطع رابطه استخدامی از جمله استعفا، اخراج، بازخرید خدمت و انفصال برای این قبیل متقاضیان، مشمول این قانون نخواهد شد.


با تشکر


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (42,820 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

با سلام

با تصویب قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1400 -1396) یک سری از بخشنامه ها و آیین نامه های اداری کارائی خود را از دست داده اند. از جمله این بخشنامه ها، بخشنامه 676 فنی است که در راستای ماده 45 برنامه پنجم صادر شده بود.

در برنامه  ششم به جای ماده 45،  بند (خ) ماده 88  جایگزین شده است و تصریح می دارد: ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه سابقه حضور در جبهه برای یک بار از پرداخت ما به التفاوت برای پانزده سال سنوات بیمه‌ای ناشی از تغییر صندوق بیمه و بازنشستگی معافند. این مبلغ به عنوان مطالبه صندوق منتقل‌الیه از دولت منظور و در قالب بودجه سنواتی توسط دولت پرداخت و تسویه می‌شود.

دقت در این بند تغییر نگرش قانونگذار در نگاه حمایتی از ایثارگران بیشترآشکار می شود.

بدین معنی که، نه تنها تغییر صندوق بیمه ای برای ایثارگران در برنامه ششم پیش بینی شده است، بلکه تا پانزده سال هم از پرداخت مابه التفاوت معاف گردیده اند، در صورتی که در برنامه پنجم این معافیت مشروط به تغییر صندوق ناشی از تغییر دستگاه استخدامی بود.

شما محق به استفاده از مزایای این قانون هستید. ظاهراً هنوز بخشنامه آن به شعب تامین اجتماعی ارسال نشده است. از اداره کل امور ایثارگران استان خود بخواهید که نسبت به اجرای آن پیگیری لازم را انجام دهند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...