درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
12,722 بازدید
قبل در پرداخت حق بیمه توسط (100 امتیاز)
برای کارمندان نیمه وقت، حق بیمه چگونه پرداخت میشود توسط کارفرما؟ و آیا اگر نیمه ماه را بیمه رد میکنند ، نیمه دیگر را میتوانم خودم خویش فرما پرداخت کنم؟
حقوق و حق مسکن و حق بن خواروبار چگونه محاسبه میشود؟

سوال دیگه ای که داشتم اینه که اگر کسی کسر کار داشته باشد ، علاوه بر کسر از حقوق باید بیمه او هم به نسبت ساعت کارکردش کم بشه؟

ممنون
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,520 امتیاز)
با سلام با توجه به کارهای نیمه وقت همچون مطب ها کلیه حق بیمه واریزی ۱۵روزه میباشد متاسفانه اگر ۱۵روز بعدی را اختیاری پرداخت نمایید تداخل اختیاری واجباری پیش امده وهردو همدیگر را نفی میکند حق مسکن وخواربار فرقی ندارد کامل پرداخت میشود وحق اولاد هم اگر ۷۲۰روز سابقه داشته باشید کامل لحاظ میشود..ایمانی

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام
شاغلان مشاغل نیمه وقت مانند منشی مطب و معلمان حق التدریس مشمول قانون تأمین اجتماعی هستند و بیمه شده اجباری محسوب می شوند و کارفرما باید پس از کسر حق بیمه سهم بیمه شده و به اضافه سهم خود،حق بیمه آنها را به طور کامل پرداخت کند.
وی افزود: طبق مواد ٣٢ و١١١ قانون تأمین اجتماعی، حق بیمه می بایست به مأخذ کل درآمد ماهانه آنها احتساب و دریافت شود و این حق بیمه در هیچ مورد نباید از حق بیمه ای که به حداقل مزد کارگر عادی تعلق می گیرد، کمتر باشد و بر همان اساس تعهدات پرداختی نباید از حداقل مزد کارگر عادی کمتر باشد.
مدیرکل تامین اجتماعی قم اظهار داشت: کارفرما می بایست طبق تکلیف قانونی مقرر در ماده ٣٩ قانون و آئین نامه اجرایی آن صرفنظر از نوع قرارداد کار و ساعات کارکرد روزانه، صورت مزد و حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه کارکنان را با درج روزهای کارکرد و رعایت حداقل و حداکثر دستمزد روزانه تنظیم و به شعبه ذیربط ارسال کند.
با تشکر
قبل توسط (15,520 امتیاز)
انتقال داده شده قبل توسط
جناب اقای بیمه جو اگر سوالی که پرسیده شده را با جوابی که داده شده را ملاحظه بفرماید مطابقت داشه شما ماده قانون رو اعلام کردید ولی بنده بصورت عامیانه وقابل درک برای دوستان اعلام کردم وطی ۲۵ سال سابقه وبرخوردها وپیگیری ها این جواب رو دادم جواب شما هم با توجه ماده قانون اعلام شده ارایه شده ولی بنده بصورت عامیانه عرض کردم..

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...