دریافت مشاوره تلفنی از متخصص
0 امتیاز
3,789 بازدید
قبل در مشاغل سخت و زیان آور توسط (100 امتیاز)
با سلام
پدر بنده طی سالهای 70 تا 87 در یک کارخانه به صورت استخدام دایم مشغول بکار بودند که شغلشون جزو شغلهای سخت و زیان آور بوده که از سال 87 به علت این که کارخونه اوضاعش بهم میریزه ازشون میخوان خودشون رو بازخرید کنن که اکثرا هم این کار میکنن.

اما امروز که اداره کار بودم گفتن 4 حق بیمه مشاغل سخت رو خودتون باید بدید چون بازخرید کردید و اگر در حال حاضر کارگر شرکت بودید بعهده شرکت بود آیا حرفشون درسته؟

 راهی هست بشه برای شرکتی که قبلا پدرم کار میکرده اقدام کرد؟
با تشکر
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (54,700 امتیاز)
با سلام

نه . بر عهده کارفرما است . شاید منظور ایشان این بوده است که خودتان بپردازید و بعد بر علیه ایشان در مجامع قضایی  اقامه دعوا کنید .

با تشکر

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
قبل توسط (100 امتیاز)
با سلام، متاسفانه علاوه بر نظر خود شرکت نظر یکی از سرپرستان بیمه شهرستان که عرض کردم همین بود که علنا گفتن به عهده خود فردی هست که بازخرید کرده ولو اینکه اصلا اون زمان این قانون نبوده و اینطور که شما می‌فرماید بلعت عدم آگاهی کارگران داره حقشون ضایع میشه. لطف میکنید بفرمائید راهش چیه به چی باید استناد کرد آیا نیاز به گرفتن وکیل هست و چطور میشه یه وکیل پیدا کرد که احقاق حق کرد و به طور کلی دور نمای کلی این کار چی هست؟
قبل توسط (54,700 امتیاز)
با سلام

بعد از تایید مشاغل سخت و زیان آور توسط اداره کار ، باید از تامین اجتماعیپیگیری کنید که 4 درصد حق بیمه اضافی را از کارفرما مطالبه کنند . چون این فرآیند ممکن است طول بکشد می توانید خودتان هم بدهید و بر علیه ایشان در محاکم قضایی شکایت کنید . داشتن وکیل هم در این زمینه به شما کمک می کند.
با تشکر

مشاوره های مشابه

دریافت مشاوره خصوصی از متخصص
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ بهترین بیمه عمر

.
.
...