برای دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری اینجا کلیک کنید.

برای بازنشستگی پیش از موعد بدلیل ار کار افتادگی ناشی از سختی کار چیکار باید کرد

+1 امتیاز
57 بازدید
سوال شده 5 ماه قبل در از کار افتادگی توسط 4323452667 (120 امتیاز)
خانم 40 ساله ای هستم که مدت نوزده سال بعنوان پرستار بخش ویژه در بیمارستان دولتی مشغول بکار هستم.استخدام رسمی هستم.چند سال اخیر دچار ساییدگی مفصل هیپ شدم که با محدودیت حرکت و لنگیدن و درد شدید که اخیرا باعــث اختلال در کارکردم شده و قادر به انجام کار با کیفیت قبلی و شرایط کار قبل نیستم .

 آیا میتوانم تقاضای بازنشتگی پیش از موعد و یا درخواست غرامت حادثه ناشی از کار ویا از کار افتادگی بکنم؟

به کجا باید مراجعه کنم.البته بیمه تامین اجنماعی هستم و در قسمت درمان مشغولم.

در صورتی که موارد بالا شامل حالم نمی شود از چه طریقی میتوانم کار سبکتر درخواست کنم واز کجا اقدام کنم؟   پیشاپیش از راهنماییتان متشکرم.
حل سریع مشکل شما با مشاوره تلفنی یا حضوری

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 5 ماه قبل توسط Jahan imani (15,400 امتیاز)
باسلام طبق ماده ۷۰  بیمه شدگانی که طبق نظر پزشک معالج غیر قابل علاج تشخیص داده میشوند پس از انجام خدمات توانبخشی و اعلام نتیجه یا اشتغال چنانچه طبق نظر کمیسیون پزشکی مذکور در ماده نودویک این قانون توانایی خودرا کلا یا بعضا از دست داده باشنداگر درجه کاهش ۶۶٪وبیشتر باشد از کارافتادگی کلی شناخته میشود.واگر بین ۳۳تا۶۶٪باشدالبته ناشی ازکار اکارافتاده جزیی میباشد.واگر بین ۱۰٪تا۳۳٪باشدناشی ازکار دریافت غرامت نقص مقطوع را خواهد داشت لذا شما اول به واحد ازکارافتادگی مراجعه ودرخواست کمیسیون پزشکی میکنید وتمام مراحل میباسیت طی نا جوابگوی شما باشد....ایمانی
0 امتیاز
پاسخ داده شده 5 ماه قبل توسط بیمه جو (54,540 امتیاز)
با سلام

بیماری شما بیماری شغلی محسوب نمی گردد (به احتمال غریب به یقین) . باید درخواست ازکارافتادگی بدهید و بالای 66 درصد ازکارافتاده شوید . بعید است با توجه به تجربه من در زمینه از کارافتادگی شامل حال شما شود . بهتر است درخواست کار سبک به تامین اجتماعی دهید . در صورت تائید توسط مرکزتان و شعبه و کمیسیون پزشکی شهر تان این اتفاق بهتر است . پزشکان کمیسیون با توجه به وضعیت تان و درخواست کار سبک خودشان در صورت لزوم پیشنهاد ازکارافتادگی به شما خواهند داد و آنگاه اقدام کنید بهتر است .

با تشکر

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه بیمه-عمر قانون-کار بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی بیمه-زندگی پرداخت-خسارت لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار بیمه-تکمیلی دفترچه-بیمه پرداخت-دیه شکایت-از-کارفرما بیمه-درمان-تکمیلی دیه حق-بیمه بیمه-اجباری حقوق-بازنشستگی پرداخت-بیمه مشاغل-سخت تامین-اجتماعی بیمه-مشاغل-آزاد مقرری-بیمه-بیکاری تامین_اجتماعی بیمه-خویش-فرما بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه بیمارستان-طرف-قرارداد تصادف-رانندگی بیمه-سلامت بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی بیمه-ایران مرخصی-زایمان خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی اخراج-از-کار محاسبه-دیه هدیه-ازدواج بیمه-بدنه شرایط-بیمه-بیکاری ارسال-لیست-بیمه سن-بازنشستگی بیمه-خدمات-درمانی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی مستمری-بازماندگان بیمه-بازنشستگی دریافت-بیمه-بیکاری

تماس با ما    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمه گروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.
.

...