درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
823 بازدید
قبل در سایر صندوق های بازنشستگی توسط (180 امتیاز)
باسلام. بنده فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی کشاورزی هستم  حدودا ده سال پیش فارغ التحصیل شدم ( سنم 35 سال) و از اون زمان تا حالا در شغل های غیر مرتبط با رشته تحصیلیم مشغول به کار ام و در این مدت سابقه بیمه نداشتم.
2.سوال ام اینه که بجز سازمان تامین اجتماعی چه صندوقهای بیمه ای وجود داره  که بتونم از مزایای دریافت سابقه کار و بازنشستگی برخوردار بشم؟

2. ایا میشه برای سالهای گذشته که فاقد بیمه بودم سابقه کار خریداری کنم؟
 با سپاس بابت پاسخگویی
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (307,650 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
سلام در صورتی که رابطه استخدامی خاصی داشته باشید می توانید از صندوق بیمه ای آن سازمان استفاده کنید در غیر اینصورت در حال حاضر برای دریافت " سابقه کار" بیمه تامین اجتماعیی باشد آن هم فقط به صورت بیمه اجباری (البته بیمه مشاغل آزاد نظام مهندسی نیز سابقه کار محسوب می شود) سایر پرداختی شما از قبلی بیمه اختیاری، بیمه قالی بافی و .. سابقه بیمه محسوب می شود نه سابقه کار

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (54,740 امتیاز)
با سلام

1- امی توانید از مزایای صرفا یکی از صندوق ها استفاده کنید مثل صندوق بیمه تامین اجتماعی یا صندوق بیمه روستائیان و یا .... بنابراین اگر وسع مالی دارید بهتر است بیمه عمر یکی از بیمه های تجاری را هم خریداری کنید تا در کنار بیمه پایه تان مبلغ مناسبی در پایان بازنشستگی دریافت کنید.

2- سابقه خریدنی نیست مگر اینکه جایی شاغل بوده باشید و کارفرما بیمه تان را رد نکرده باشد که باید به وزارت کار شکایت کنید که فرآیند طولانی دارد . البته با قوانین جدید در صورت داشتن 60 سال سن و یا ازکارفتادگی و داشتن سوابقی کمتر از 10 سال می توانید با پرداخت مابه التفاوت با 10 روز سابقه بازنشست شوید.

با تشکر

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...