درخواست مشاور متخصص
0 امتیاز
936 بازدید
قبل در قانون کار و قرارداد کار توسط (75,470 امتیاز)
اشخاصی هستند که باوسیله و ابزار کار متعلق به خود انجام خدماتی را در منازل مسکونی عهده دار می شوند ، سوال این است که آیا رابطه بین آنان و صاحبان منازل از نوع رابطه کارگری و کارفرمایی موضوع قانون کار خواهد بود؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (44,700 امتیاز) 1 نشانه گذاری شده
با سلام

باتوجه به تعریف فردصنفی مندرج در ماده 2 قانون نظام صنفی مصوب 13/4/59شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران چنانچه شخصی انجام خدماتی را در منازل مسکونی با وسیله کسب متعلق به خود در قبال مبلغ معینی بر عهده بگیرد به عنوان فردصنفی (صاحب حرفه و شغل آزاد )شناخته شده و رابطه بین اوو صاحب کار رابطه کارگری و کارفرمایی تلقی نمی شود و بدین لحاظ مشمول قانون کار قرار نمی گیرد.لیکن چنانچه در یک قرارداد برای انجام کار مورد توافق مزد مشخصی برای فرد در نظر گرفته شده و برای ابزار کار نیز جداگانه مبلغی به عنوان اجاره ابزار منظور گردیده باشد آن قسمت از قرارداد مذکور که مربوط به انجام کار بوده و درقبال دریافت مزد است مشمول قانون کار خواهد بود.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...