درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
510 بازدید
قبل در پرداخت حق بیمه توسط
آیا کارفرما باید حق بیمه روز جمعه را پرداخت کند؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (21,260 امتیاز)

طبق ماده ۶۲ قانون کار ، «روز جمعه، روز تعطیل هفتگی کارگران با استفاده از حقوق است.»

از آن جا که بر اساس ماده۴ قانون تأمین اجتماعی، «دریافت مزد» کارگر از کارفرما، یکی از لوازم قرار گرفتن در شمول این قانون تعریف شده است، کارفرما در صورت استمرار اشتغال  در کارگاه، موظف است حق بیمه روز جمعه را برای کارگران پرداخت کند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

  انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ 
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...