درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
1,476 بازدید
قبل در مفاصا حساب بیمه توسط (3,420 امتیاز)
تکلیف کارفرمایان در قبال پیمانکارانی که اقدام به اخذ مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی ننموده اند چیست ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (21,580 امتیاز)
تبصره یک الحاقی به ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی مصوب جلسه مورخ ۱۳۷۲/۰۲/۲۶ مجلس شورای اسلامی

کلیه کارفرمایان موضوع ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی مکلفند مطالبات سازمان تامین اجتماعی از مقاطعه کاران و مهندسین مشاوری که حداقل یکسال از تاریخ خاتمه، تعلیق یا فسخ قرارداد آنان گذشته و در این فاصله جهت پرداخت حق بیمه کارکنان شاغل در اجرای قرارداد و ارائه مفاصاحساب سازمان تامین اجتماعی مراجعه ننموده اند را ضمن اعلام فهرست مشخصات مقاطعه کاران و مهندسین مشاور از محل 5% کل کار و آخرین قسط نگهداری شده به این سازمان پرداخت نمایند.

میزان حق بیمه پس از قطعی شدن طبق قانون و بر اساس آراء هیات تجدیدنظر موضوع ماده 44 قانون تامین اجتماعی اعلام خواهد شد.

مهلت مقرر جهت واریز مورد مطالبه توسط واگذارندگان کار حداکثر 25 روز تعیین گردیده است.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (11,800 امتیاز)
با سلام

درادامه جواب کامل قبلی بطور خلاصه باید بگم که کل مسئولیت بیمه ای قراردادها با واگذارنده کار می باشد.و اگر پیمانکاری از انجام وظایفش کوتاهی کنه مسولیتش با کارفرما میباشد و باید از محل مطالباتی که نزد خودش نگه میدارد باید حق بیمه روپرداخت نماید.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (220 امتیاز)
با سلام

کارفرما باید 5درصد کل مبلغ قرارداد و مبلغ اخرین فاکتور را نزد خود نگه دارد تا پیمانکار مفاصا را تحویل دهد.

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...