درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
197 بازدید
قبل در بازنشستگی و مستمری توسط (240 امتیاز)
سلام. اینجانب طبق قراردادی که با تامین اجتماعی بستم ماهانه بیمه مشاغل ازاد 12 درصد واریز میکنم البته باحداقل حقوق.
 گویا اشخاص وا فراد باتجربه به بنده اطلاع دادن که پرداخت حق بیمه انهم با حداقل حقوق چه بیست سال واریزکنی چه سی سال درمبلغ حقوق بازنشستگی هیچ تاثیری نداره و فرقی نمیکنه وحقوق بازنشستگی چه 20سال و چه 30 سال به یک اندازه حقوق میگیری

 یعنی افزایش حقوق شامل نمیشه .

به اینجانب گفتند که 20 سال واریزکن بعد درخواست بازنشستگی بده.

سوال بنده این است که ایا با حداقل حقوق دراینده با 20 سال درخواست بازنشستگی بدم یا 30 سال؟

(لطفاخوب توضیح بدین)
قبل توسط (240 امتیاز)
سوالی که بنده پرسیدم یعنی هیچ جوابی نداره....کسی نیست به سوال فوق جواب بده.
دریافت مشاوره تخصصی >>

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (304,650 امتیاز)

سلام با توجه به قوانین فعلی در صورت داشتن 20 سال سابقه ، حقوق بازنشستگی معادل حداقل حقوق وزارت کار در آن سال می باشد 

ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی

مستمری از کارافتادگی کلی و مستمری بازنشستگی‌ و مجموع مستمری بازماندگان در هر حال نباید از حداقل مزد کارگر عادی کمتر باشد

اطلاعات تکمیلی در :

همه چیز در مورد قانون تامین اجتماعی 

محاسبه آنلاین حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...