درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
441 بازدید
قبل در بیمه سلامت و بیمه خدمات درمانی توسط
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
برای ثبت نام بیمه سلامت اتباع در سال 1395 چیکار باید کرد ؟
دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (5,240 امتیاز)
جزئیات ثبت‌نام بیمه سلامت اتباع افغانستانی                                                                                                                                                                به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران از آغاز ثبت‌نام طرح جدید بیمه سلامت ویژه مهاجرین افغانستانی و عراقی خبر داد.
وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : ثبت نام بیمه سلامت اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت آمایش معتبر از 21 سنبله (شهریور) شروع و تا ٩ میزان (مهر) سال جاری  ادامه دارد.
بر اساس اطلاعیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ایران، مدت اعتبار این بیمه 5 ماه و هزینه  آن برای افراد دارای بیماری خاص و قشر آسیب پذیر رایگان خواهد بود و صرفا هزینه 4500 تومان برای صدور دفترچه و خدمات اداری دریافت خواهد شد.
همچنین هزینه بیمه نامه ۵ ماهه برای سایر مهاجرین که جزو گروه‌های آسیب پذیر و بیماران خاص نیستند به ازای هر نفر ۱۹۳۴۵۰ تومان دریافت می‌شود.
در این رابطه اداره اتباع نیز می‌افزاید: کسانی که جزء بیماران خاص مثل هپاتیت ، MS ، بیماریهای کلیوی و سرطان هستند اما در لیست اداره اتباع قرار ندارند به همراه مدارک پزشکی خود به دفاتر این اداره مراجعه نمایند.
همچنین کسانی که شامل اقشار بی‌سرپرست ، زنان سرپرست خانوار و 11 مجموعه دیگر آسیب پذیر هستند، می‌توانند با ثبت نام خود در لیست اداره کل اتباع از معافیت‌ها بهره‌مند شوند.
کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام نموده با شروع طرح بیمه سلامت اتباع هیچ کمک خارج از طرح برای مهاجرین در نظر گرفته نمی‌شود و متقاضیان کمک‌های درمانی باید خود را مشمول بیمه سلامت نمایند.
قابل ذکر است که اتباع افغانستانی ساکن ولایت اصفهان جهت ثبت‌نام بیمه باید به دفاتر کفالت مراجعه نمایند .
مدارک لازم جهت ثبت نام:
1- کارت آمایش (10، 11) ، کارت هویت و یا برگ تردد معتبر
2- کارت بانکی برای پرداخت هزینه‌ها در محل ثبت نام و یا رسید بانکی پرداخت هزینه‌ها به مبلغ مندرج در جدول
3- یک قطعه عکس  4*3
4- گواهی صادره از سوی پزشک متعهد بیمه سلامت برای بیماران خاص
 ✅ این مطلب را به اشتراک بگذارید ✅

https://t.me/joinchat/AAAAAEAW4nUM1TGg4IgOPg

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (5,240 امتیاز)

•   تمامی پناهندگانی که دارای کارت آمایش و یا هویت معتبر هستند، می‌توانند جهت ثبت‌نام بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت جمهوری اسلامی ایران(بیمه سلامت) مراجعه نمایند

•   افراد واجد شرایط ثبت‌نام از بیماری‌های خاص هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام‌اس رنج می‌برند دفترچه‌ای به آنها اختصاص داده می‌شود و افراد فقط باید هزینه مربوط به چاپ دفترچه به مبلغ ( 10،000 ریال) را پرداخت کرده و از پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به درمان بیماری خاص خود معاف می‌باشند و سایر مراجعات طبق تعرفه‌های مربوطه محاسبه می‌شود.

 •   اگر افراد خواهان کارت بیمه سلامت، از 2 گروه واجد شرایط بالا محسوب نمی‌شوند، باید مبلغ 972،000 ریال برای حق بیمه 6 ماهه و 10،000 ریال مربوط به کارت بیمه پرداخت کرده و کارت بیمه خود را از نزدیکترین پیشخوان دولت (بیمه سلامت)دریافت نمایند.

 ثبت‌نام بیمه سلامت مهاجرین افغانستانی روز دوشنبه 94/8/25 در دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) آغاز می‌شود.

بر اساس اطلاعیه‌ای که از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین ایران منتشر شده است، تمامی پناهندگانی که دارای کارت آمایش و یا هویت معتبر هستند، می‌توانند جهت ثبت‌نام بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت جمهوری اسلامی ایران(بیمه سلامت) مراجعه نمایند که این ثبت‌نام انفرادی است و هریک از اعضا خانواده بایستی تک تک ثبت نام کنند و یا همچنین سرپرست می‌تواند برای کلیه اعضاء خانواده ثبت نام کند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که چنانچه افراد واجد شرایط ثبت‌نام از بیماری‌های خاص هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام‌اس رنج می‌برند دفترچه‌ای به آنها اختصاص داده می‌شود و افراد فقط باید هزینه مربوط به چاپ دفترچه به مبلغ ( 10،000 ریال) را پرداخت کرده و از پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به درمان بیماری خاص خود معاف می‌باشند و سایر مراجعات طبق تعرفه‌های مربوطه محاسبه می‌شود.

همچنین اگر افراد واجد شرایط قبلا بیمه درمانی داشته‌اند، همواره آسیب‌پذیر محسوب شده و می‌توانند مبلغ 243،000 ریال برای حق بیمه به مدت 6 ماهه و 10،000 ریال برای چاپ کارت بیمه پرداخت کرده و کارت بیمه خود را از نزدیکترین دفتر بیمه سلامت در شهرهای ایران دریافت نمایند.

سایر پناهندگان

در ادامه این اطلاعیه آمده است که اگر افراد خواهان کارت بیمه سلامت، از 2 گروه واجد شرایط بالا محسوب نمی‌شوند، باید مبلغ 972،000 ریال برای حق بیمه 6 ماهه و 10،000 ریال مربوط به کارت بیمه پرداخت کرده و کارت بیمه خود را از نزدیکترین پیشخوان دولت (بیمه سلامت)دریافت نمایند.

همچنین دفاتر سلامت ایران فهرستی از مهاجرین با بیماری‌های خاص و افراد آسیب پذیر را در اختیار دارند و اگر افراد نمی‌دانند که جز کدام گروه هستند باید به دفاتر پیشخوان دولت (بیمه سلامت) مراجعه کنید.

این اطلاعیه تاکید کرده است که مهاجرین اگر بایستی گروه خود را تغییر دهند به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی منطقه خود مراجعه نمایند

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

اطلاعیه شماره 1 مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت بیمه سلامت مهاجرین را به صورت زیر اعلام کرده است:

1- کارت آمایش و یا هویت معتبر یا معرفی‌نامه از سوی ادارۀ کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ایران

2-رسید بانکی (پول نقد پذیرفته نمی‌شود) پرداخت مبلغ مورد نظر برای مدت 6 ماه

3- یک قطعه عکس 4*3

4- برای افرادی که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند ارائه گواهی از جانب پزشک معرفی شده توسط بیمه سلامت ضروری می‌باشد

همچنین مهاجرین می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به دفاتر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌های ایران، دفاتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و دفاتر بیمه سلامت تماس حاصل فرمایند و یا از طریق شماره گویای 1666 اطلاعات لازم را کسب کنند.


با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور و وکیل بیمه
مشاور آنلاین

.
.
...