برای دریافت مشاوره و خدمات بیمه ای کلیک کنید
مشاوره بیمه یا اداره کار
021-91023784
واتساپ
+5 امتیاز
79,044 بازدید
در بیمه سلامت و بیمه خدمات درمانی توسط
ویرایش شده توسط
بیمه سلامت چه فرقی با بیمه خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی دارد؟
4 پاسخ
+1 امتیاز
توسط
بیمه خدمات درمانی از سه سال پیش تبدیل به بیمه سلامت شد، بنابراین دفترچه هاقبلا دفترچه خدمات درمانی بود و الان تبدیل به دفترچه بیمه سلامت شده است.

همه موراد مثل بیمارستان های دولتی، بیمارستان های دانشگاهی، در بعضی از مناطق و شهرها بیمارستان های خصوصی هم بعضا هستند که طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند. پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی و کلا پاراکلینیک ها طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند. ممکن است در بعضی از شهرها پزشک های فوق تخصص طرف قرارداد  نباشند که آن را هم نه تنها برای این بیمه شده ها که برای کارکنان دولت هم اگر مراجعه کنند با آن ها آزاد محاسبه می شود.

اما بیمه سلامت فقط در شهر تهران 800 داروخانه طرف قرارداد دارد. این خدماتی را که برای بیمه سلامت می باشد همان خدماتی است که بر بیمه کارکنان دولت یا بیمه ایرانیان هم حاکم است. بنابراین محدودیتی برای دریافت خدمات برای این بیمه شدگان نیست.
0 امتیاز
توسط (48,820 امتیاز)
سلام. دفترچه های درمانی صرفاجهت درمان قابل استفاده میباشد و شرایط بازنشستگی ویا از کار افتادگی ندارد

با احترام
برای دریافت مشاوره بیمه اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (54,660 امتیاز)
با سلام

و البته دارندگان دفترچه خدمات درمانی تامین اجتماعی می توانند به رایگان از خدمات مراکز ملکی این سازمان استفاده کنند (به غیر از بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد) و در دیگر مراکز باید فرانشیز بدهند .

با تشکر

با احترام
برای دریافت مشاوره بیمه اینجا کلیک کنید
0 امتیاز
توسط (140 امتیاز)
از نظر نوع خدمت رساني بيمه اي در مراكز درماني طرف قرارداد هيچ فرقي با بيمه تامين اجتماعي و يا بيمه خدمات درماني از لحاظ نوع تعرفه و پرداخت فرانشيز وجود ندارد .

ولي اين بيمه ها صرفا" براي درمان صادر شده و هيچ سوابق بيمه اي براي دارنده آن ندارد .

ضمنا" با دستورات جديد بيمه سلامت همگانی تنها مراكز دولتي دانشگاهی ملزم به پذيرش اين بيماران هستند و مراكز خصوصي از ابتداي آذر ماه 1396 از پذيرش بيماران بيمه سلامت همگانی معذورند .

مشاوره های مشابه

مشاوره رایگان
تماس با بیدبرگ
درباره بیدبرگ
قوانین بیدبرگ

.
.
...