درخواست مشاور متخصص
+1 امتیاز
433 بازدید
قبل در بیمه بیکاری توسط

بنده در زمان رفتن به مرخصی زایمان ، بنا به خواسته کارفرما نیروی را آموزش دادم تا موقت در سرکار من حضور داشته باشد ولی بعد از پایان آموزش به من اعلام کردند که ما نیروی تازه را استخدام میکنیم و برای شما 6 ماه بیمه رد می کنیم تا بتوانید از مزایای مستمری مرخصی زایمان استفاده کنید اکنون 6 ماه مرخصی من تمام شده و ارجاع به کار نشدم ، اقدام به گرفتن نامه قطع همکاری از ایشان کردم ولی امتناع کردند و ندادند،بنده فقط کپی قرداد 6 ماهه ی آخر را دارم که آن هم از پرونده موجود در اداره بیمه کپی کردم ،تکلیف چیست تا بتوانم تا بزرگتر شدن کودک از بیمه بیکاری استفاده کنم ؟ (از تاریخ امروز 95/05/21 تا آخر برج وقت دارم تا به اداره کار مراجعه کنم . چه مدارکی لازم است ؟

دریافت مشاوره تخصصی >>

2 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (15,920 امتیاز)

با سلام و وقت بخیر

مشمولان قانون بیمه بیکاری چه کسانی هستند

بیکار از نظر قانون بیمه بیکاری، بیمه شده ای است که بدون میل و اراده بیکار شود و آماده به کار باشدبر اساس این قانون بیمه شدگانی که به علت تغییرات ساختار اقتصادی کارگاه مربوط، به تشخیص وزارتخانه ذی ربط و تایید شورای عالی کار، بیکار موقت شناخته شوند و بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیر مترقبه مانند سیل، زلزله، جنگ و آتش سوزی بیکار می شوند نیز می توانند از مقررات این قانون استفاده کنند.

غیر ارادی بودن بیکاری، ملاک اصلی برقراری حمایت های قانونی برای بیمه شدگان بیکار استبنابراین کارگری که به میل خود، کار خود را ترک می کند، نمی تواند از این حمایت ها برخوردار شود.

تشخیص ارادی و غیر ارادی بودی بیکاری بیمه شدگان بر عهده کمیته ای متشکل از نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی است و شعب تامین اجتماعی بر اساس معرفی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص برقراری مقرری بیمه بیکاری برای بیمه شدگان اقدام می کنند.


التماس دعای خیر/یاعلی/در پناه حق
// فاتحه به روح مادر مرحومم // ایام خوش / اردتمند شما /
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>
0 امتیاز
قبل توسط (4,100 امتیاز)
بعد از مرخصی زایمان به علت اینکه کارفرما حق اخراج بیمه شده را به خاطر ایام شیردهی به مدت 2سال را ندارد دراین مدت بیکاری شما از طرف خودتان مشمول دریافت بیمه بیکاری نمیگردد.

با احترام
پیشنهاد می کنم برای بررسی مورد خاص شما، اینجا کلیک کنید و بیدبرگ را به عنوان مشاور خود انتخاب کنید. >>

مشاوره های مشابه

انتخاب بیدبرگ به عنوان مشاور
تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین بیدبرگ
مشاور تلفنی 24 ساعته . مشاور و وکیل بیمه . مشاور آنلاین

.
.
...