عضویت در کانال تلگرام بیمه و قانون کار
+2 امتیاز
183 بازدید
سوال شده قبل در خرید بیمه عمر توسط (73,770 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن قبل توسط
آیا دوستان بیمه گذار می توانند ذی نفع بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری باشند؟
5 پاسخ
+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (73,770 امتیاز)

پاسخ توسط: سعید گیوه چی، مدیر بیمه های زندگی بیمه معلم

بر اساس اصل نفع بیمه پذیر در بیمه های غرامتی (خسارتی) تصور بر این است که بیمه گذار یا استفاده کننده (ذی نفع) علاقه مند است خطری برای بیمه شده یا اموال بیمه شده و بیمه گذار، ایجاد نشود و در بیمه های اشخاص،خصوصا بیمه های زندگی و حوادث اصل بر این است که یک رابطه معنوی بین بیمه گذار و بیمه شده وجود داشته باشد.

همچنین ذی نفع بیمه نامه را بیمه گذار در زمان عقد قرارداد بیمه، تعیین می کند.

از لحاظ قانونی و با توجه به تامل بخش فنی شرکت بیمه، این امکان وجود دارد که ذی نفع یک بیمه نامه زندگی و سرمایه گذاری، دوست یک فرد و یا موسسه حقوقی و یا حتی انجمن خیریه باشد.

 

منبع: آئین

+1 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (11,920 امتیاز)
درودبرشما،در بعضی از بیمه نامه ها امکان تعیین ذینفع فقط در حوزه خانوادگی را دارند ولی در ببمه سامان این امکان وجود دارد که ذینفع دوست  بیمه گذار هم باشد.
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (220 امتیاز)
سلام در تکمیل پاسخ همکارم
فقط افرادی که نسبت فامیلی دارند و طبق قانون دارای نسبت سببی یا نسبی باشند.
 و قیم و وکیل نیز نیز میتوانند باشند.
0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (27,380 امتیاز)

با سلام و درود بر شما

در برخی شرکت های بیمه ای لازم است که ذینفعان حتما از افراد با نسبت های نسبی و یا وکیل و قیم قانونی وی باشند. اما در برخی از شرکت های بیمه ای مثل بیمه سامان این محدودیت وجود ندارد و افراد میتوانند هر فرد، موسسه و یا شخصیت حقیقی و حقوقی را ذینفع بیمه نامه ها عمر خود قراردهد.

موفق و پیروز باشید

0 امتیاز
پاسخ داده شده قبل توسط (1,460 امتیاز)
سلام

در بیمه نامه ردیفی با اسم استفاده کننده یا ذینفع وجود دارد که بیمه گذار قرار داد بیمه را به نفع او تنظیم کرده است.بیمه گذار میتواند به جز وراث قانونی  که نسبت سببی یا نسبی دارند سایر را انتخاب کنند که بدون نیاز به انحصار وراثت به ان افراد یا فرد مشخص شده تعلق گیرد.که شامل موسسات خیریه نیز می‌باشد.

سوالات مشابه

محبوب ترین کلمات کلیدی

بیمه-تامین-اجتماعی بیمه سوابق-بیمه قانون-کار بیمه-عمر بیمه-شخص-ثالث بیمه-بیکاری بیمه-عمر-و-سرمایه-گذاری سابقه-بیمه پرداخت-حق-بیمه بازنشستگی مستمری-بازنشستگی بیمه-مرکزی پرداخت-خسارت بیمه-زندگی لیست-بیمه قرارداد-کار بیمه-اختیاری اداره-کار شکایت-از-کارفرما پرداخت-دیه دفترچه-بیمه بیمه-تکمیلی بیمه-درمان-تکمیلی حقوق-بازنشستگی بیمه-اجباری دیه حق-بیمه پرداخت-بیمه مشاغل-سخت بیمه-مشاغل-آزاد تامین-اجتماعی مقرری-بیمه-بیکاری بیمه-خویش-فرما تامین_اجتماعی بیمه_تامین_اجتماعی شرکت-بیمه تصادف-رانندگی بیمارستان-طرف-قرارداد بیمه-نیروهای-مسلح خرید-بیمه-عمر بیمه-سلامت دریافت-بیمه-بیکاری سود-بیمه-عمر شرایط-بازنشستگی اخراج-از-کار محاسبه-دیه بیمه-ایران مرخصی-زایمان شرایط-بیمه-بیکاری خدمات-درمانی سازمان-تامین-اجتماعی سن-بازنشستگی هدیه-ازدواج بیمه-بدنه ارسال-لیست-بیمه مستمری-بازماندگان بیمه-خدمات-درمانی بیمه-بازنشستگی شعبه-بیمه-تامین-اجتماعی

تماس با بیدبرگ    درباره بیدبرگ    قوانین سایت   بیمه عمر    سایت سوابق بیمه تامین اجتماعی

خرید آنلاین بیمهگروه بیمه

**پاسخ های ارائه شده توسط کاربران و بازدیدکنندگان بیدبرگ، براساس اطلاعات ارائه شده در سوالات مطرح شده می باشد و نظر شخصی آنها می باشد. بدیهی است نظر دیگر کارشناسان و مشاوران می تواند متفاوت باشد. نتیجه پرونده نیز می تواند با توجه به شرکت و سازمان مربوطه، آیین نامه های جدید و داخلی و مسئول بررسی پرونده متفاوت باشد. هر یک از بازدیدکنندگان و کاربران مکلف هستند شخصا از صحت پاسخ های درج شده از مراجع ذی صلاح اطمینان حاصل کنند. بازدیدکنندگان و کاربران می توانند در صورت مشاهده هرگونه پاسخ اشتباه با بیدبرگ تماس بگیرند یا پاسخ را گزارش دهند و بیدبرگ پس از بررسی و صحت گزارش، اقدامات نظارتی لازم را انجام خواهد داد.

.

...